3. Марсилия разпиля Спартак (Москва) и се класира за осминафиналите на Шампионската лига (видео)

Френският тим реализира положенията си и заслужено се поздрави с победата

Отборът на Олимпик (Марсилия) се наложи над Спартак (Москва) в пети мач от груповата фаза на Шампионската лига. Французите спечелиха с 3:0 като гост на „Лужники” и по този начин си осигуриха място на осминафиналите. Домакините владееха топката повече през цялата среща, но не успяха да отбележат попадение във вратата на Марсилия. Гостите от своя страна реализираха ситуациите си и се поздравиха с успеха.

Първият удар в мача бе още в първата минута, но след изстрела на Валбуена, кълбото не попадна в очертанията на вратата на Спартак.

Гостите от Франция успяха да поведат в 18-ата минута, след като Реми центрира, а Хайнце, в когото попадна топката, намери хубаво Валбуена. Последният стреля от около 10-ина метра много добре в горния ляв ъгъл на вратата на Спартак и по този начин откри резултата.

До края на полувремето нов гол не падна и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 0:1.

През втората част Марсилия успя да достигне до ново попадение в 54-ата минута, което обаче падна след доста комична ситуация. Реми получи топката на границата на наказателното поле и се опита да стреля, но не уцели хубаво кълбото. То обаче прехвърли играч от състава на домакините и бе овладяно отново от Реми, който с чудесен изстрел изпрати топката към вратата на Дикан. Кълбото се удари в десния страничен стълб, премина по цялата голлиния и срещна лявата греда, но все пак влезе във вратата на Спартак.

В 65-ата минута последва нов жесток удар за руския тим. Вратарят на Марсилия Манданда и нападателят на московския тим Велитон се сблъскаха във вратарското поле, след което играчът на Спартак удари без топка стража на гостите, заради което бе наказан с червен картон.

В 68-ата минута всичко в срещата приключи, след като Марсилия успя да отбележи трети гол. Негов автор бе Брандао, който с хубав удар с левия крак в долния ляв ъгъл на вратата от границата на наказателното поле прати за трети път топката във вратата на Дикан.

До края на мача Спартак се опита да отбележи поне почетно попадение, но до нов гол на „Лужники” не се стигна и мачът завърши 3:0 в полза на Марсилия.

Победата класира напред в надпреварата французите и след изиграването на срещата те са с 9 точки на 2-ото място. Спартак ще продължи участието си в Лига Европа, след като заема третото място с актив от 6 точки.

Спартак (Москва) 0:3 Олимпик (Марсилия)

18 0:1 Валбуена
54 0:2 Реми
68 0:3 Брандао

Жълти картони: Шешуков, Ибсон (Спартак), Мбиа (Марсилия)

Червени картони: Велитон (Спартак)

Стадион: Лужники

Стартови състави:

Спартак (Москва): Дикан, Макеев, Сучи, Пареха, Странци, МакГийди, Шешуков (Дринчич 75), Ибсон (Ананидзе), Комбаров, Ари, Велитон

Олимпик (Марсилия): Манданда, Аспиликуета, Диавара, Мбиа, Гонсалес (Абриел 76), Сисе, Аю, Реми (Каборе 82), Брандао, Валбуена (Шейру 69)