3. Марто с 65 минути при победа на Болтън

Марто с 65 минути при победа на Болтън

Отборът на Болтън продължава с доброто си представяне през сезона, като днес „уондърърс” стигнаха до труден успех с 2:1 над Стоук Сити

Отборът на Болтън продължава с доброто си представяне през сезона, като днес „уондърърс” стигнаха до труден успех с 2:1 над Стоук Сити. Срещата се игра на „Рийбок Стейдиъм” и бе от програмата на 8-ия кръг на английската Висша лига. Домакините завършиха мача с човек по-малко, след като Класнич получи два жълти картона за 1 минута в даденото от рефера продължение. Секунди по-рано именно той вкара победния гол за Болтън. Българският национал в състава на домакините Мартин Петров пък започна като титуляр, но бе заменен в 65-ата минута.

Двубоят пък започна с натиск на Стоуй и пропуски на Файер, Етерингтън и Уайтхед. В 21-ата минута обаче домакините стигнаха до откриване на резултата, след като Лий се озова на стрелкова позиция след многоходова акция и не сбърка за 1:0. До края на полувремето нови голове нямаше, въпреки че в 46-ата минута Мартин Петров изстреля истинска бомба от около 30 метра, принуждавайки Сьоренсен да се намесва.

В началото на втората част „грънчарите” стигнаха до изравняване, след като Рори Делап се оказа най-съобразителен в наказателното поле на домакините. В самия край на двубоя, в 91-ата минута, резервата Иван Класнич донесе успеха на Болтън, след като бе изведен на изгодна позиция от Дейвис. Малко след това голмайсторът си изкара два глупави жълти картона, а домакините завършиха мача с човек по-малко.

След тази победа Болтън вече има актив от 11 точки и се намира на 7-о място във временното класиране. „Грънчарите” пък са 8-и с 10 пункта.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи