3. Меси направи слаб мач, но пак измъкна Барса (ВИДЕО)

Меси направи слаб мач, но пак измъкна Барса (ВИДЕО)

Каталунците трудно надвиха Малага на "Ла Росаледа" с 2:1 и се върнаха на върха в Примера

Лионел Меси изигра посредствен мач за своите стандарти и въпреки това върна Барселона еднолично на върха в Примера с победен гол за 2:1 при гостуването на Малага в 21-ия кръг. Мунир Ел Хадади даде аванс на шампионите още във втората минута, а Малага напълно заслужено изравни в 32-ата чрез Хуанпи. Меси обаче акробатично отбеляза победния гол в началото на втората част, а освен това направи невероятен пропуск в края на първата и други два пропуска в края.

„Блаугранас” са лидери в Ла Лига с 48 точки, втори е Атлетико Мадрид с 47, а Реал Мадрид има43.

Днес Вермаелен беше титуляр при липсата на Жорди Алба. Неймар също беше контузен и пропусна мача, но и без него Барса поведе след едва две минути игра. Луис Суарес се измъкна от пазача си и от аутлинията пусна успоредно за Мунир, който имаше най-лесната задача на света и само сложи крак на пътя на топката за 1:0.

Вместо обаче този ранен гол да даде тон за разгром, стана точно обратното и Малага пресираше отлично през цялата първа част и беше като цяло по-добрият отбор на терена.

Феновете на домакините се объркаха, че има дузпа за тях в 8-ата минута, но всъщност решението беше за фаул в атака на Чарлс. Последва серия от три поредни корнера за Малага, а след третия Браво успя да избие в гредата силен шут на Кастро и „Ла Росаледа” вече бушуваше.

В 24-ата минута Бускетс се подхлъзна и стана много опасна атака за домакините, Масчерано направи шпагат срещу Чарлс, целият стадион скочи за дузпа, но съдията не свири такава, а положението бе доста спорно. Нападателят видя жълт картон за протеста си.

Камачо не се възползва от още едно небрежно отиграване в защита, този път лошо изчистване на Браво, но Малага чукаше на вратата и заслужено изравни. Бускетс подаде ужасно на Масчерано, който изчисти още по-зле и Хуанпи препарира Клаудио Браво след удар, който рикошира от Масчерано за 1:1 след 32 минути игра.

Меси направи невероятен пропуск преди почивката, когато Мунир се освободи вляво и стреля, Камени изби на пътя на Меси, който само трябваше да ритне от 3-4 метра в празната врата, но подцени ситуацията и Мигел Торес се хвърли, за да избие.

Първата част бе много слаба за Барса и особено за Меси, който бе незабележим.

Втората част стартира с добър шанс за аржентинеца от свободен удар, но той би в стената. Меси не се бе запомнил почти с нищо дотук в мача, но в 51-ата минута избухна и се измъкна след центриране на Адриано отляво, за да засече от въздуха с крак за 2:1.

Браво имаше късмет след лошо свое избиване, а Меси усещаше, че играта му не върви и заслужи жълт картон за фаул срещу Камачо. Чилийският страж на Барса се реваншира за някои слаби намеси и изби силен шут на Камачо след контра.

Меси имаше възможност да реши всичко, но Уелигтон го извади от равновесие в решителния момент и той стреля от външната страна на мрежата. Петкратният носител на „Златната топка” отигра по-добре след корнер в 87-ата минута, но този път Камени спаси волето му.

Унгарски съдии ще свирят Виктория Пилзен - Лудогорец

Сблъсъкът в Чехия е на 3 октомври от 22:00ч.

Юнайтед отказали да платят 200 милиона за Роналдо и Бейл през 2013г.

"Червените дяволи" са били много близо до двоен трансферен удар

Пеп Гуардиола: Имам огромно уважение към Слован Братислава

Мениджърът на Манчестър Сити заяви, че "нищо не е даденост" преди втория мач от ШЛ

Греъм Потър за Юнайтед: Разговарям с много хора

Бившият треньор на Челси продължава да бъде свързван с Манчестър Юнайтед

Барселона сложи клауза от 500 милиона евро на Бернал

Талантът Марк Бернал ще удължи договора си с Барселона до 2029 г

Рафаел Леао: Чест е да съм капитан на Милан

Крилото на "росонерите" говори преди тазвечершния сблъсък с Байер Леверкузен

Юнайтед набелязал Индзаги за заместник на Тен Хаг?

Италианският специалист се представя отлично в Интер последните три години

Шампионска лига отново е тук с две мегадербита

Вторият кръг от Шампионската лига предлага Байер Леверкузен - Милан и Арсенал - ПСЖ