3. Меси отговори на Роналдо с хеттрик в мрежата на Аякс (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси отговори на Роналдо с хеттрик в мрежата на Аякс (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гениалният №10 на Барса показа на дебютантите Тата и Неймар кой е шефът с три гола при 4:0 над Аякс

Лионел Меси започна по блестящ начин в Шампионска лига и вкара хеттрик в мрежата на Аякс при успеха на Барселона с 4:0 на „Ноу Камп” в група „H”. Пике вкара другия гол за каталунците, а Сигортсон изпусна дузпа в края. Така Меси отговори по най-добрия начин на Кристиано Роналдо, който снощи също наниза хеттрик при разгрома на Реал Мадрид с 6:1 срещу Галатасарай.

Двубоят бе дебют в Шампионска лига за новия наставник на каталунците Херардо Мартино. Наставникът получи ужасна новина за смъртта на баща си, но отложи заминаването си за Аржентина за след мача.

Тата заложи на атомно трио Меси, Неймар и Алексис в атака, но тримата техничари на моменти играеха прекалено егоистично.

Треньорът на Аякс Франк Де Бур през 1999 година спечели титлата в Испания с екипа на Барса и тази вечер заложи на още един бивш футболист на съперника в лицето на Боян Къркич.

Последната победа на „блаугранас” като домакин на холандски съперник датираше от далечната 1983 година, когато бе сразен НЕК Ниймиген, но днес статистиката бе опреснена. Аякс пък бе загубил последните си 8 срещу с испански съперници.

Неймар бе близо до ранен гол в дебюта си в турнира, но елегантният му удар в далечния ъгъл бе лесна плячка за вратаря Вермеер. След четвърт час Неймар остана на чиста позиция, но подаде към Фабрегас и сбърка.

В 21-ата минута новото попълнение на Аякс Дуарте събори Меси пред пеналта и гостите платиха скъпо. Десетката на Барса застана зад топката и с левия крак стреля към вратарския ъгъл, топката се удари в лявата греда и навести мрежата за 1:0. При гол вина имаше и вратарят, който реагира късно.

Боян проби отляво и центрира, Ван Рийн засече с глава, но Виктор Валдес направи отлично спасяване. В следващата атака нов удар на Неймар бе спасен.

В 38-ата минута таранът на Аякс Сигторсон се мушна между Пике и Масчерано и бе съборен, съдията имаше основания да даде дузпа, но пусна авантаж и Дуарте от чиста позиция стреля слабо по земя в ръцете на Валдес.

Меси намери ръцете на Вермеер преди почивката, но след паузата Барса бързо сложи точка  на спора.

10 минути след паузата Бускетс намери Меси в наказателното поле, той финтира Денсвил и разстреля Вермеер с левия крак за 2:0.

Секунди по-късно Неймар пусна за Меси, който пропусна да оформи хеттрик.

Алексис центрира за Неймар, но ударът глава на бразилеца бе избит в корнер. Той бе изпълнен късо към Неймар, който центрира остро и Пике изпревари вратаря, за да забие с глава в мрежата за 3:0.

Иниеста изведе Санчес, но чилиецът стреля покрай вратаря неточно.

Четвърт час преди края Шави пусна за Меси, а той залъга, че ще бие преди да стреля в долния ъгъл за 4:0.

Аякс изпусна и шанса да се отсрами. Масчерано събори Сереро в пеналта и последва дузпа, но Валдес позна, че Сигторсон ще бие вдясно и с ръка спаси удара му.

До края Барса можеше да вкара и още, но неточни удари и намеси на Вермеер запазиха резултата 4:0.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)