3. Меси отпразнува петата "Златна топка" с втора победа над Еспаньол (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Блаугранас" отстраниха градския съперник с 2:0 на реванша и общ резултат 6:1

Шампионът на Испания, Европа и света Барселона победи Еспаньол с 2:0 като гост в третото каталунско дерби в рамките на 10 дни и продължава напред към четвъртфиналите за Купата на краля с общ резултат 6:1. Тази вечер Мунир Ел Хадади отбеляза двата гола след чудесни действия на петкратния носител на „Златната топка” Лионел Меси.

Реваншът бе по-скоро протоколен след онова 4:1 на „Ноу Камп”, когато Меси вкара два гола и даде две асистенции. Тази вечер Меси излезе за първия си мач след безпрецедентната пета „Златна топка”

Луис Енрике бе направил общо пет промени в своя състав. Неймар бе резерва, а Луис Суарес въобще не бе в групата заради наказанието от два мача, което получи. Новите попълнения Арда Туран и Алейш Видал стартираха от първата минута, а Вермаелен и Матийо получиха шанс в защита.

Еспаньол бе очаквано агресивен, но сякаш не вярваше, че може да поднесе наглед немислима изненада и да застраши продължаването напред на градския съперник.

Меси от воле накара Барди да спасява, а после стражът пак му попречи да вкара, отразявайки удара му с левия крак в 23-ата минута.

Меси беше в сърцето на всичко интересно в атака за Барса и сам измисли как да падне гол. В 32-ата минута аржентинецът разсече защитата с пас за набралия скорост Мунир Ел Хадади в точния момент, Мунир с едно докосване заобиколи вратаря и с второто прати в празната мрежа за 1:0.

Феновете на домакините не бяха напълнили „Корнелия Ел Прат” и започнаха да изразяват недоволството си. Фелипе Кайседо копна над Тер Щеген и очакваше да ги зарадва, но немският вратар спаси с една ръка.

Барса не бързаше за никъде, а Еспаньол се мъчеше да измисли нещо. Кайседо отново се озова един на един с Тер Щеген в 52-ата минута, но вратарят пак спечели сблъсъка, като този път протегна крак, за да спаси.

На дербито му липсваше обичайната страст заради предрешения краен изход и това допълнително изнервяше публиката на домакините. Алваро и Масчерано все пак показаха, че има и нерви и направиха опит да се сбият, съдията бързо се намеси.

Все пак две минути преди края Меси подхвана бърза контра през центъра и пусна на фланга за Арда, който намери Видал и в крайна сметка Мунир завърши точно с втория си гол в мача.

Лас Палмас също продължава напред след втори успех с 3:2 над Ейбар и общ резултат 6:4.

В Гран Канария бранителят на Ейбар Хунка си вкара автогол за 1:0 в 43-ата минута.

Екиза и Серхи Енрик обърнаха мача само за две минути в 52-ата и 53-ата, което даде надежди на гостите и те поведоха с 2:1, изравнявайки общия резултат.

Момо обаче набързо изравни за 2:2 и Ейбар трябваше да вкара гол, за да вкара мача в продължения. Вместо това Давид Гарсия сложи точка на спора с нов гол за Лас Палмас за 3:2.

Така резултатът от първия мач се повтори в полза  на бившия отбор на Спас Делев и островитяните продължават напред.

Унгарски съдии ще свирят Виктория Пилзен - Лудогорец

Сблъсъкът в Чехия е на 3 октомври от 22:00ч.

Юнайтед отказали да платят 200 милиона за Роналдо и Бейл през 2013г.

"Червените дяволи" са били много близо до двоен трансферен удар

Пеп Гуардиола: Имам огромно уважение към Слован Братислава

Мениджърът на Манчестър Сити заяви, че "нищо не е даденост" преди втория мач от ШЛ

Греъм Потър за Юнайтед: Разговарям с много хора

Бившият треньор на Челси продължава да бъде свързван с Манчестър Юнайтед

Барселона сложи клауза от 500 милиона евро на Бернал

Талантът Марк Бернал ще удължи договора си с Барселона до 2029 г

Рафаел Леао: Чест е да съм капитан на Милан

Крилото на "росонерите" говори преди тазвечершния сблъсък с Байер Леверкузен

Юнайтед набелязал Индзаги за заместник на Тен Хаг?

Италианският специалист се представя отлично в Интер последните три години

Шампионска лига отново е тук с две мегадербита

Вторият кръг от Шампионската лига предлага Байер Леверкузен - Милан и Арсенал - ПСЖ