3. Меси постави непобедим рекорд, но Селта спря Барса - 2:2 (ВИДЕО)

Меси постави непобедим рекорд, но Селта спря Барса - 2:2 (ВИДЕО)

Лео Меси вкара срещу всички 19 отбора в Ла Лига в рамките на 19 мача

Барселона взе само точка като гост от Селта след 2:2 в 29-ия кръг на Ла Лига, а Лионел Меси постави рекорд, който няма как да бъде подобрен. Във Виго домакините поведоха, но Тейо бързо изравни, а Меси изведе каталунците след почивката, за да запише името си в историята. Две минути преди края Убиня изравни за домакините.

През миналия сезон Кристиано Роналдо стана първият футболист в испанския елит, който бележи срещу всички 19 противникови отбора в рамките на един сезон. Тази вечер Меси не само че изравни този рекорд, но и го подобри. Аржентинският гений мушна в мрежата на Селта и вече отбеляза срещу всеки отбор в Ла Лига този сезон. Уникалното е, че той го направи в 19 поредни срещи и срещу 19 различни отбора!

Каталунците очакват големия мач с ПСЖ през седмицата в Шампионска лига, но преди това трябваше да минат през Селта. Галисийците бяха в ужасна серия преди мача – едва една победа от 11 мача и три поредни поражения в Примера. Барса пък имаше само един успех в последните си 5 гостувания във всички турнири.

В 12-ата минута Селта вкара, но голът бе правилно отменен за засада. Получи се разбъркване след корнер и Аугусто Фернандес вкара в мрежата на Пинто с красиво воле с гръб към вратата, но страничният рефер вдигна флага.

Селта страдаше от липсата на своя голмайстор Яго Аспас, който в миналия кръг удари една главичка на Карлос Марчена и отнесе солидно наказание.

Бартра започна в защитата на Барса и влезе необмислено срещу Парк Чу Йунг в средата на първата част, ала съдията не даде дузпа за Селта.

Пике направи ужасна грешка и накара Пинто да спасява, а после стражът изби добавката на Фернандес в гредата и предотврати гола.
И Меси потърси дузпа, но съдията прецени, че Демидов не го е спънал нарочно в пеналта.

Домакините първи стигнаха до гол. В 38-ата минута Орелана получи сам в наказателното поле, финтира, но стреля слабо и Начо Инса беше най-съобразителен, за да протегне крак пред Пинто и се разписа за 1:0.

Хави Варас попречи на Меси да изравни и изби удара му от пряк свободен удар над стената.

Каталунците заличиха своя пасив само 5 минути след първото попадение. Меси пусна страхотен пас за Тейо зад защитата, бързоногият нападател си поведе добре с първото докосване и с прецизен удар по диагонала намери долния десен ъгъл – 1:1 преди паузата.

След почивката ролите на „Балаидос” се размениха. Барса поведе, а Селта изравни.

Парк бе близо до гол, но стреля покрай гредата, а поредната грешка на Пике не бе наказана.

Меси направи неочакван за него пропуск след хубав пас на Дани Алвеш вот фланга към наказателното поле.

Иниеста и Вия влязоха в игра и освежиха играта на „балугранас”.

Лионел Меси записа поредния си удивителен рекорд в 73-ата минута. Меси пусна за Тейо на фланга, изстреля се към наказателното поле и Тейо му върна, за да може №10 в Барса спокойно да прати в ъгъла за 1:2.

Така Меси направи нещо като „Голям шлем” в Примера. Той вкара в 19 поредни мача срещу всички 19 съперници на Барса в испанския елит. Аржентинецът сложи начало на тази велика серия на 11 ноември миналата година и днес на 30 март 2013 година завърши серията срещу Селта.

Селта обаче помрачи радостта на каталунците с изравнителен гол две минути преди края. Фабиан Орелана пое на границата на наказателното поле и центрира перфектно за Убиня на задната греда и халфът изравни за 2:2.

Барселона е лидер със 75 точки. Вторият Реал Мадрид има 61 и мач по-малко. Селта се качи с една позиция, но още е в опасната зона – 18-и с 24 точки.

Селта - Барселона 2:2