3. Мицански с 60 минути и жълт картон при победа на Кайзерслаутерн

Мицански с 60 минути и жълт картон при победа на Кайзерслаутерн

Отборът на Кайзерслаутерн записа много важна победа в борбата си за оцеляване, след като се наложи с класическото 3:0 над тима на Борусия Мьонхенгладбах

Отборът на Кайзерслаутерн записа много важна победа в борбата си за оцеляване, след като се наложи с класическото 3:0 над тима на Борусия Мьонхенгладбах. Срещата се игра на стадион „Фриц-Валтер” и бе от програмата на 10-ия кръг на немската първа Бундеслига. Българският нападател на домакините Илиян Мицански пък записа 60 минути и се отчете само с един жълт картон и един неточен удар.

Иначе двубоят започна със силен натиск на домакините, а пропуски в началото направиха Маркс, Тиферт и Моравек. В 18-ата минута пък Мицански засече центриране отдясно с глава, но изстрелът му премина покрай вратата на гостите. В 27-ата минута пък Тиферт нацели напречната греда след удар с десния крак.

До края на полувремето обаче гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част пък започна равностойно, но след като в 62-ата минута Мицански бе сменен, „червените дяволи” буквално смачкаха своя съперник. В 71-ата минута Тиферт изведе „лаутерите” напред, а в 83-ата Немец удвои след хубава асистенция на Бугера. Крайното 3:0 оформи Лакич в 88-ата минута, след като бе изведен на добра позиция от Моравек.

След тази победа Кайзеслаутерн се изкачи на 14-о място във временното класиране с актив от 10 точки. Гостите от Гладбах пък са последни с едва 6 пункта.