3. Моуриньо направи Челси шампион след 5 години чакане (ВИДЕО+СНИМКИ)

Моуриньо направи Челси шампион след 5 години чакане (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси ликува за пети път с титлата на Англия след крайно предпазливо 1:0 срещу Кристъл Палас на "Стамфорд Бридж"

Челси спечели първа титла във Висшата лига от 5 години насам, след като победи Кристъл Палас с 1:0 като домакин в 35-ия кръг на Висшата лига. Жозе Моуриньо изигра много предпазливо лондонското дерби, но това му стигна, за да  вече напълно сигурен, че този сезон трофеят от Премиършип ще се озове на „Стамфорд Бридж”. Еден Азар вкара победния гол в края на първата част, след като сам спечели съмнителна дузпа, пропусна я и после вкара при добавката с глава.

Челси ликува общо за пети път като шампион на Англия и за четвърти в ерата на Висшата лига. „Сините” са недостижими на върха в таблицата с 83 точки, Арсенал има 67 и два мача по-малко, Манчестър Сити е също с 67 и един мач по-малко.

Тибо Куртоа се бе върнал на вратата за сметка на Петър Чех, а лекият превес на Челси в началните 20-ина минути не доведе до сериозни голови положения.

Вратарят Сперони сам си създаде проблеми в 24-ата минута, когато боксира неумело и топката стигна до Матич, който веднага стреля ниско към долния ъгъл, но защитата на Палас се справи.

Сперони изби и лошо един изстрел на Дрогба, но успя да се поправи и махна топката от пътя на връхлитащия Джон Тери.

Джон Тери се подхлъзна лошо след половин час игра и позволи на Джейсън Пънчън да вземе топката и да стреля, ала Аспиликуета се хвърли добре и отби топката. Аспиликуета имаше шанс пред другата врата, силният му удар обаче мина над целта.

Челси издебна своя момент в самия край на първата част. Еден Азар направи бързо двойно подаване с Вилиян, белгиецът нахлу между двама и падна в наказателното поле след контакт с Макартър и реферът Кевин Френд отсъди много спорна дузпа, защото остана сериозни съмнения за симулация на Азар.

Азар си взе топката и стреля много слабо по земя в средата на вратата, Сперони изби, а Азар успя да се поправи и с глава насочи към долния десен ъгъл за 1:0.

Още на почивката Моуриньо извади Куадрадо и пусна Микел, а Челси затвори мача и головите положения секнаха.

Силен шут от дистанция на Иванович мина над гредата, а Микел пусна за Дрогба зад защитата, но ветеранът не успя да овладее. Пънчън също можеше да вкара страхотен гол отдалеч, но топката „зави” покрай целта.

Чак към последните минути действията станаха малко по-отворени. Иванович и Кейхил се оказаха заплаха пред вратата на гостите и сърбинът шутира мощно малко над целта. В следващата минута Вилиян проби вдясно и пусна за Дрогба, който насочи леко покрай дясната греда.

Уилфред Заха получи вдясно от вратата на Челси, Тибо Куртоа внимаваше, скъси дистанцията и спаси.

До края Жозе Моуриньо и "Стамфорд Бридж" се интересуваха само от последния съдийски сигнал, който донесе голяма радост и много облекчение.