3. Моуриньо: Съсипахме Арсенал за 10 минути

Моуриньо: Съсипахме Арсенал за 10 минути

Всичко е в ръцете на Сити и Ливърпул, само ние играем Шампионска лига, подчерта Специалния

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо призна, че отборът му е излязъл с една цел срещу Арсенал – да „убие” съперника. „Сините” размазаха Арсенал с 6:0 на „Стамфорд бридж” в мач №1000 на Арсен Венгер. Така на практика Моуриньо направи на пух и прах шансовете на „артилеристите” за титлата.

„Изиграхме 10 страхотни минути и само с тях спечелихме мача и показахме на всички, че няма да дадем шанс на съперника. Бях щастлив от настройката на играчите. Излязохме на терена да „убиваме” и съсипахме Арсенал. След първите 10 минути вече беше лесно. Пресирахме изнесени напред и атакувахме празните пространства. Спечелихме със специален резултат за нашите фенове, което прави победата още по-красива”, коментира Специалния след най-убедителната победа на Челси над Арсенал в историята на Висшата лига.

Специалния отново опита да прехвърли напрежението върху съперниците за титлата.

„Миналия уикенд (при загубата от Астън Вила) серията ни бе развалена (14 мача без загуба в Премиършип), но сега се опитваме да започнем нова. Всичко е в ръцете на Манчестър Сити, както и на Ливърпул. От отборите в топ 4 никой освен нас не играе в Шампионска лига, те се борят само във Висшата лига, а на нас ни предстоят най-малко два големи мача в Лигата”.

Португалецът потвърди, че е притеснен от контузията на Самуел Ето’о, който вкара в началото, но почти веднага след това получи травма и бе заменен от Фернандо Торес.

„Заради своя опит Ето’о не счита контузията за нещо сериозно. Той знае кога да поиска смяна, разтежението си е разтежение”, коментира наставникът.
Амад Диало иска Шампионска лига и Висшата лига с Манчестър Юнайтед

Крилото на "червените дяволи" с високи цели на "Олд Трафорд"

Фонсека: Тази победа беше много важна

Треньорът на Милан говори след 3:0 над Лече

Висшата лига не е по-силна от Серия „А“

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей