3. Мойс: Ливърпул бяха по-добри, но спорни дузпи решиха мача

Мойс: Ливърпул бяха по-добри, но спорни дузпи решиха мача

Ще се борим докрай за влизане в топ 4, повтори отново шотландецът

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Дейвид Мойс призна игровото превъзходство на Ливърпул след загубата с 0:3 на „Олд Трафорд”. Шотландецът призна, че сега със зъби и нокти ще се бори да класира отбора за четвъртфиналите в Шампионска лига.

В „Театъра на мечтите” Стивън Джерард вкара две от отсъдените три дузпи срещу Юнайтед на неговия стадион, което се случи за първи път в ерата на Висшата лига. В края Луис Суарес добави още едно попадение.

„Беше тежък ден за нас. На полувремето изоставахме с 0:1 след дузпа, но не мисля, че това беше заслужено. Но допуснахме втора дузпа само 20 секунди след началото на втората част и вече беше много трудно”, коментира Мойс.

На директен въпрос дали Ливърпул е бил по-добрият отбор, той отговори пред „Sky Sports”: „Да, те играха по-добре от нас”.

Но според наследника на сър Алекс и съдийските решения на Марк Клатенбърг са повлияли за крайния изход.

„Някои отсъждания във важни моменти бяха в тяхна полза, включително и дузпите, които получиха. Изкараха дузпи и от ситуации, в които нямаше никакви дузпи. По-добре да не говоря за дузпите, други решават дали ги е имало. Дузпата през първото полувреме беше повратният
момент и даде предимство на Ливърпул”.

Мойс не губи вяра, че може да мотивира играчите си. На въпрос дали звездите на Юнайтед излизат на терена, за да защитават честта на своя мениджър, Мойс бе категоричен:

„Мисля, че те опитаха да играят за мен, но и Ливърпул игра много добре”.

Юнайтед вече изостава на 12 точки зад топ 4 и задачата за класиране в Шампионска лига догодина става все по-трудна.

„Ще се борим до самия край и ще видим къде ще завършим. Ще бъде тежко, но трябва да направим всичко по силите си”.
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи