3. Нелеп рикошет лиши Манчестър Юнайтед от третото място в Англия и утвърди Арсенал (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените дяволи" и "артилеристите" си разделиха по едно полувреме за справедливо равенство 1:1

Манчестър Юнайтед и Арсенал си разделиха по едно полувреме за справедливо равенство 1:1 в дербито от 37-ия кръг на Висшата лига на Англия. Попадение, записано като автогол на резервата Тайлър Блекет, донесе точката на „топчиите” на „Олд Трафорд”, с която те се утвърдиха на третото място. „Червените дяволи” пропуснаха шанса да изместят неделния си съперник, въпреки че водеха с гол на Ерера до 82-ата минута.

Осем минути преди края дебютантът Виктор Валдес, който замени разтегналия по-рано Де Хеа, бе заблуден от рикошета и трябваше да вади топката от мрежата.

Иначе Андер Ерера засече от воле центриране на Йънг през първото полувреме, за да даде аванс на домакините. Арсенал игра по-силно след почивката и освен изравнителния гол можеше да постигне и пълен обрат, но Рохо разколеба Рамзи, изчиствайки влизащата зад голлинията топка.

Ако не се случи драстична изненада до края, Арсенал ще завърши трети, а Юнайтед – четвърти в класирането.

Радамел Фалкао водеше атаката на Манчестър Юнайтед. Бившият „артилерист” Робин ван Перси бе оставен на пейката, като замени именно колумбиецът след час игра. В отсъствието на контузения Уейн Рууни капитан за първи път беше защитникът Крис Смолинг.

Халфът на Арсенал Аарън Рамзи се възстанови и започна, като Арсен Венгер не прави промени в своя състав. Дани Уелбек не можеше да срещне бившия си клуб заради контузия в глезена.

Преди мача двата отбора си бяха осигурили място в топ 4. Ман Юнайтед можеше да се изкачи до третото място при победа, но Арсенал е с мач по-малко.

Юнайтед натисна в началото, но без да създаде чисто положение. На другия фронт две грешки допусна Фил Джоунс, като при първия случай Жиру не очакваше, а при втория Де Хеа внимаваше.

Домакините откриха съвсем заслужено в 30-ата минута. Ашли Йънг центрира меко на задната греда и от воле Ерера намери близкия ъгъл, отбелязвайки 8-ия си гол през сезона.

През второто полувреме Арсенал бавно и методично потърси изравнителния гол.

Магия на Месут Йозил отляво позволи на Оливие Жиру, който се обърна и елиминира Рохо, да изравни в 63-ата минута, като остана очи в очи с вратаря в малкия пеналт. Но Де Хеа блокира ниския удар. В следващата атака Рохо се реабилитира с решителен шпагат, а „артилеристите” бяха преобразени през второто полувреме.

В 70-ата минута Аарън Рамзи прехвърли Де Хеа при въздушен пас, но отново Рохо действа решително, изчиствайки пред голлинията. Двамата с вратаря се поздравиха за колективната работа.

Но Де Хеа получи разтежение и трябваше да бъде заменян от Виктор Валдес в 74-ата минута.

Смените на Венгер пък проработиха. Той пусна Уолкот и Уилшър.

Логичното се случи в 82-ата минута, когато Тио Уолкът финтира Тайлър Блекет отдясно и центрира. Топката се отклони от шпагата на Блекет, заменил по-рано Рохо, заблуди дебютанта Виктор Валдес и влезе в далечния ъгъл – 1:1. Попадението бе записано като автогол.

Жиру пропусна чист гол две минути по-късно, когато засече ниско центриране на първа греда, ала прати във външната страна на мрежата. Дори феновете на Юнайтед помислиха, че топката е в мрежата, но тя бе от външната й страна.

Ван Перси пропусна да донесе победата на „червените дяволи” три минути преди края, когато засече от движение свалена топка от Фелайни, пращайки над напречната греда.

Така, Юнайтед остана 4-и с 69 точки. Арсенал запази 3-ото си място, като събра 71, но е и с мач по-малко.

Футболистите на Луис ван Гаал направиха почетна обиколка в края, тъй като това бе последният им мач на "Олд Трафорд" този сезон. Холандският мениджър ръкопляскаше на феновете, които отговориха със същото.