3. Новак шокира Барселона насред "Ноу Камп" (ВИДЕО)

Новак шокира Барселона насред "Ноу Камп" (ВИДЕО)

Алавес спечели с 2:1 гостуването си на каталунците

Барселона изненадващо загуби у дома с 1:2 от новака през новия сезон в Примера Алавес. Луис Енрике реши да не включва Меси и Суарес в титулярния състав на тима, като от "атомното трио" единствено Неймар излезе като титуляр.

Барселона наложи тотална доминация на „Ноу Камп”, като владееше през 76% процента от времето топката.

Въпреки сериозната преса на каталунците в полето на гостите, Алавес откри резултата в 39-ата минута, като след центриране на Кико Фемения топката бе овладяна от Дейверсон и бразилецът с точен удар даде преднина за своя тим.

Последваха опасни удари на Неймар и Ракитич, но резултата не се промени повече до почивката.

Барса започна отлично втората част и изравни чрез Жереми Матийо още в 46-ата, след центриране от корнер.

В 64-ата минута след лошо изчистване на Масчерано топката пое Ибай Гомес, който стреля в далечниа на Силесен ъгъл за 2:1.

В игра за домакините през втората част влязоха Меси, Суарес и Иниеста, които обаче не успяха да помогнат на своя тим да избегне загубата пред собствена публика.