3. OБЗОР: Верона прати Бреша сред изпадащите в мач, белязан от расизъм (РЕПОРТАЖИ)

OБЗОР: Верона прати Бреша сред изпадащите в мач, белязан от расизъм (РЕПОРТАЖИ)

Вижте как завършиха всички срещи от Италия до момента

Хелас Верона стигна до много ценна победа с 2:1 над Бреша в дербито на новаците в Серия А. Всички голове паднаха след почивката, като "елините" успяха да поведат комфортно с два гола и почетното попадение на "сините" не се оказа достатъчно за частичен обрат.

Срещата обаче остана белязана от отвратителна форма на расизъм от страна на домакинските фенове, които от първия сигнал на съдията отправяха обидни знаци и звуци към нападателя на Бреша Марио Балотели. По време на мача италианецът не издържа и напусна временно терена, докато дикторът на стадиона призова всички привърженици да спазват добрия тон и феърплея.

След сравнително скучно първо полувреме, в 50-та минута Едие Салседо изведе домакините напред. Вторият гол падна чак в 81-та минута, когато точен бе Матиа Песина.

Бреша успя да намали чрез дебтния гол на Марио Балотели с техния екип, но това се оказа недостатъчно. Верона успя да се изкачи на 9-то място за момента, след като записва втора поредна победа, докато Бреша остава на 18-то място с едва 7 точки.

В същото време другият новак Лече на два пъти изпусна преднината си и завърши наравно 2:2 срещу влезлия в криза отбор на Сасуоло. Още в 18-та минута Джанлука Лападула откри за жълто-сините, но в 35-та Жереми Толян изравни.

Три минути пред почивката Фалко отново изведе домакините напред преди Доменико Берарди да измъкне точката на "неровердите" пет минути преди последния съдийски сигнал.

Манчестър Юнайтед плаща огромна неустойка на Тен Хаг при уволнение

Манчестър Юнайтед ще трябва да плати компенсация от около 17.5 милиона паунда на мениджъра Ерик тен Хаг

Байерн сменя Нойер с Алисон?

Бразилският страж на Ливърпул може да поеме към Мюнхен през лятото

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига