3. ОБЗОР: Юве си върна лидерското място в Италия

ОБЗОР: Юве си върна лидерското място в Италия

Резултати от мачовете играни днес в Серия "А"

Тази вечер се изиграха седем срещи от 10-ия кръг в Серия „А“.

Шампионът Ювентус се върна на върха в Серия А след трудна победа у дома с 2:1 над Дженоа в двубой от междинния 10-и кръг на Серия А. В герой за торинци за пореден път се превърна Кристиано Роналдо, който изработи и реализира дузпа в добавеното време на мача. И двата отбора доиграха мача с по 10 души, след като набързо през втората част бяха изгонени Касата от Дженоа Рабио от Ювентус. Аванс на Ювентус даде капитанът Леонардо Бонучи в 35-ата минута, а след грешка в отбраната на Ювентус Дженоа върна равенството в 41-ата чрез Куаме. Двубоят вървеше към своя край, когато Роналдо взе нещата в свои ръце и донесе победата на "Старата госпожа". Така Ювентус събра 26 точки и измести от върха Интер, който остана втори в 25.

Иначе програмата в сряда бе открита с резултатно реми между Наполи и Аталанта в 20:00 часа. Тимът на Карло Анчелоти на два пъти повеждаше в резултата, но така и не успя да вземе трите точки.

Лацио записа изразителна победа с 4:0 над гостуващия Торино, а Рома спечели визитата си на Удинезе при същия резултат.

Бившият тим на Кирил Десподов Каляри спечели с 3:2 домакинството си на Болоня, а Сасуоло отстъпи на свой терен с 1:2 пред Фиорентина.

Сампдория и Лече пък завършиха при резултат 1:1