3. "Орлите" от Лисабон долетяха до финала в Лига Европа (ВИДЕО)

"Орлите" от Лисабон долетяха до финала в Лига Европа (ВИДЕО)

Оскар Кардосо прати Бенфика на "Амстердам Арена" срещу Челси с два гола за 3:1 в реванша с Фенербахче

Бенфика достигна финала в Лига Европа след успех с 3:1 у дома над Фенербахче в реванша от полуфиналите. „Орлите” от Лисабон загубиха първата среща с 0:1 в Истанбул, но тогава се отърваха от по-голяма загуба и „фенерите” платиха скъпа цена за пропуските.

Гайтан изведе Бенфика рано напред и изравни общия резултат. Дирк Кайт бе точен от дузпа и направи 1:1 точно в средата на първата част, но голямата звезда в атаката на Бенфика Оскар Кардосо наниза по един гол в двете полувремена и прати Бенфика на финал след 3:1 в Лисабон.

Във финала на 15 май на „Амстердам Арена” Бенфика ще се изправи срещу Челси, който елиминира Базел в другия полуфинал. Португалците достигат първи финал в евротурнирите от 1990 година насам.

Бенфика влезе в мача със страхотен домакински рекорд – 17 победи в последните 19 мача на „Да Луж”. Турският гранд нямаше загуба навън в Европа през сезона, но първото поражение се оказа и фатално. Фенербахче за първи път играеше полуфинал в евротурнирите и гонеше исторически финал.

Мачът започна перфектно за „орлите” с гол в 9-ата минута. Лима нахлу отдясно и върна за Гайтан, а халфът с външен фалц матира Волкан Демирел за 1:0 и общия резултат от двата мача стана 1:1.

Фенербахче изравни от спорна дузпа в 23-ата минута. Езикиел Гарай влезе във въздушен двубой с Еркин, топката тупна и го удари в ръката, а френският рефер Стефан Ланоа посочи бялата точка.

Миналата седмица „фенерите” изпуснаха дузпа в първия мач, когато Барони удари гредата и се разплака, но сега Дирк Кайт бе безпогрешен и изравни – 1:1.

Общия резултат стана 2:1 за турския тим и Бенфика имаше нужда от два гола. Достави ги головата машина на домакините.

Коркмаз без да иска игра с ръка и целия щаб на домакините скочи за дузпа, ала съдията замълча този път, въпреки че ситуацията приличаше на предната, която се превърна в наказателен удар.

Бенфика не се смути. Перес изпълни бързо пряк свободен, Кардосо пое, обърна на левия си крак и прати в обратния ъгъл за Волкан за 2:1.

Кайт прати от външната стена на мрежата, а Кардосо стреля над целта при пас на Гайтан в края на страхотното първо полувреме.

Втората част бе по-напрегната и с по-малко голови положения. Кардосо нямаше късмет и фалцовият удар на парагваеца мина на сантиметри до гредата.

Гьокхан Гьонул получи тежка травма след сблъсък с Гайтан и бе заменен, но докато свикнат с промените в състава „фенерите” допуснаха фатален трети гол.

След корнер и щастлив рикошет, топката попадна на крака на Кардосо и той лесно се разписа за 3:1 с 30-ия си гол за сезона.

До края Фенербахче стигна само до едно опасно положение, но Артур спаси удара на Мирослав Щох и „Да Луж” отпразнува класирането за финала на тима на Жорже Жезус.

Бенфика - Фенербахче 1:0 (общ резултат 3:2)
1:0 Гайтан '9
1:1 Кайт '23
2:1 Кардосо '35
3:1 Кардосо '66

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи