3. Още проблеми за Ван Гаал

Още проблеми за Ван Гаал

В четвъртък Юнайтед приема Мидтиланд

Камерън Бортуик-Джаксън и Уил Кийн са с контузии след победата над Шросбъри с 3:0 за купата на Англия, обяви мениджърът на Манчестър Юнайтед Луис ван Гаал. Двамата се присъединяват към дългия списък от 13 отсъстващи в тима на "червените дяволи", част от които са и капитанът Уейн Рууни, Бастиан Швайнщайгер и Давид де Хеа.

"Невероятно е. Трябваше да извадя Бортуик-Джаксън на почивката, защото бе контузен. След това реших да дам почивка на Марсиал и пуснах Уил Кийн, но той също завърши мача накуцвайки", каза холандският мениджър на Юнайтед.

Ван Гаал каза след срещата, че се надява лазаретът да почне да се поизпразва, като по всяка вероятност Де Хеа ще бъде първият, който ще го напусне. Испанецът има големи шансове да започне като титуляр в срещата от Лига Европа с Мидтиланд в четвъртък.

"От Мидтиланд успяхме да научим много неща, включително и това подреждане пред вратаря при свободни удари. Когато те ни го приложиха миналата седмица всички в щаба ни бяхме убедени, че това е засада, но португалските съдии ни казаха, че правилникът го разрешава. Така че днес се възползвахме от това", каза Ван Гаал.

Именно след такова подреждане пред противниковия вратар падна и вторият гол на Юнайтед, дело на Хуан Мата. В края на първото полувреме халфът реализира от пряк свободен удар, а няколко играчи на Юнайтед в това време пречеха на видимостта на вратаря на Шросбъри.

В четвъртък Юнайтед приема Мидтиланд в реванш от 1/16-финалите в Лига Европа. В Дания 20-кратният шампион на Англия отстъпи с 1:2 и сега се нуждае от задължителна победа, ако иска да продължи в турнира.