3. Пълен дебютант и автогол на Бодуров спасиха Манчестър Юнайтед (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пълен дебютант и автогол на Бодуров спасиха Манчестър Юнайтед (ВИДЕО+СНИМКИ)

Марсиал се контузи на загрявката, но заместникът му Маркус Рашфорд избухна с два гола

Пълен дебютант накара Стария континент да говори за него след реваншите от 1/16 финалите в Лига Европа. Маркус Рашфорд замени в последния момент контузилия се на загрявката нападател на Манчестър Юнайтед Антони Марсиал, за да помогне с два гола за победата с 5:1 над датския Мидтиланд и за класирането на „червените дяволи” на осминафиналите след двубоя на „Олд Трафорд”, в който българският защитник Николай Бодуров си отбеляза автогол.

Датчаните спечелиха първия мач с 2:1 и можеха да сътворят сензация на „Олд Трафорд”. Такива изгледи имаше преди първия половин час, когато Систо развинти Блинд и Карик и прободе домакините с първия удар на датчаните в мача. Но автогол на Бодуров намали напрежението у домакините, които пропуснаха дузпа точно преди почивката. Пълният дебютант, 18-годишният Маркус Рашфорд все пак доведе мача до обрат в 63-ата минута, за да подсигури продълженията. А с втория си гол в историческия си дебют вече наклони везните в полза на Ван Гаал и компания. До края паднаха още два гола, дело на Андер Ерера от дузпа и на Мемфис Депай след чудесен пробив и изстрел.

Българският защитник на датския Мидтиланд Николай Бодуров записа 90 минути, а неговият съотборник в защита Андре Рьомер получи втори жълт картон при ясен изход.

Непосредствено преди двубоя лошите новини за Манчестър Юнайтед не спряха да тормозят поставения под напрежение мениджър Луис ван Гаал и единственият здрав централен нападател Антони Марсиал се контузи на загрявката. Французинът получи травма в предколянното сухожилие и бе заменен в състава от пълния дебютант Маркъс Рашфорд, който впечатли. 19-годишният Рашфорд досега нямаше нито една минута за първия тим на Юнайтед, но бе вкарал три гола този сезон в Младежката Шампионска лига. Наставникът на „червените дяволи” Луис ван Гаал даде дебют като титуляр и на 19-годишния Джо Райли.

Първата добра възможност се откри именно пред Рашфорд. Манчестърецът стреля силно от границата на наказателното поле, но вратарят Андерсен успя да избие в корнер.

При първия си удар гостите от Дания откриха резултата. Пионе Систо развинти централните защитници Блинд и Карик, а преди това и Шнайдерлин, за да огорчи Ромеро с диагонален удар.

Мидтиланд върна гола на чужд терен.

Въпреки това, Николай Бодуров си отбеляза автогол пет минути по-късно, като в опита си да пресече остро подаване на Мемфис Депай отклони в собствената си врата – 1:1.

Три минути преди почивката Рашфорд удари греда, а в същата атака Юнайтед получи дузпа за нарушение срещу Андер Ерера. Но Хуан Мата лековато пропусна от 11-те метра.

„Червените дяволи” пропуснаха две от трите си дузпи този сезон в евротурнирите и се оттеглиха на почивка при 1:1.

Манчестър Юнайтед излезе за второто полувреме с намерението да вкара бърз гол и поне да си подсигури продълженията. Но Андер Ерера направи голям пропуск с глава след подновяването на играта при центриране на Депай.

Мигът на Рашфорд дойде в 63-ата минута, когато Мата сви великолепно от аутлинията и 18-годишният дебютант изпрати в мрежата с все сила – 2:1.

Джеси Лингард опита да изпроси втора дузпа за Юнайтед, но унгарският съдия Ищван Вад му извади жълт картон за симулация.

Маркус Рашфорд вдигна на крака „Олд Трафорд” за втори път през второто полувреме 15 минути преди края, когато засече великолепно центриране на Гилермо Варела отдясно.

Точка на спора с фантастично изпълнение на дузпа сложи Андер Ерера в 87-ата минута. Хансен, който в предишния случай сякаш не извърши нарушение, игра с ръка в наказателното поле.

Мидтиланд завърши мача с 10 души за втори жълт картон на Андре Рьомер. А крайното 5:1 оформи Мемфис Депай след самостоятелен пробив и кинжален удар в близкия долен ъгъл от границата на наказателното поле.

Юнайтед вкара 5 гола на европейската сцена на „Олд Трафорд” за първи път от април 2007 г. (7:1 над Рома) и очаква петъчния жребий за осминафиналите от 14:00 ч.

Манчестър Юнайтед – Мидтиланд 5:1 (6:3 в общия резултат)
0:1 Систо (27’)
1:1 Бодуров (32’ автогол)
Пропусната дузпа – Мата (Юнайтед 43’)
2:1 Рашфорд (63’)
3:1 Рашфорд (75’)
4:1 Ерера (87’ дузпа)
                Втори жълт картон – Рьомер (Мидтиланд 89’)
5:1 Депай (90’)

Амад Диало иска Шампионска лига и Висшата лига с Манчестър Юнайтед

Крилото на "червените дяволи" с високи цели на "Олд Трафорд"

Фонсека: Тази победа беше много важна

Треньорът на Милан говори след 3:0 над Лече

Висшата лига не е по-силна от Серия „А“

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей