3. Пети пореден успех за Арсенал във Висшата лига след класика над Уест Хем (ВИДЕО)

Жиру, Рамзи и резервата Фламини бяха точни за тима на Венгер

Арсенал надигра Уест Хем с 3:0 в лондонско дерби на „Емирейтс” от 29-ия кръг на Висшата лига и ще остане трети след изиграването на всички срещи от кръга. Жиру беше точен секунди преди почивката, а късни попадения на Рамзи и Фламини подсигуриха трите точки.

С петия си пореден успех в Премиършип „артилеристите” се доближиха на точка от втория Манчестър Сити, който тази вечер гостува на новака Бърнли, и в същото време дръпнаха с 4 пред 4-ия Манчестър Юнайтед, който в неделя е домакин на Тотнъм. Във вторник Арсенал пък има нелеката задача да гостува на Монако в реванша от осминафиналите на Шампионска лига след конфузната загуба с 1:3 в Лондон.

На „Емирейтс” през първата част „чуковете” се бранеха и опитваха да използват шансовете си за контри, докато „топчиите” се късаха да изпускат. Жиру получи от Рамзи и с едно докосване изведе Уолкът сам срещу вратаря, но английският национал забави удара и Колинс успя да го блокира.

После Алекс Сонг попречи на Алексис Санчес да стреля след хубав пас на Рамзи. Санчес успя да отправи удар в 15-ата минута при хубаво центриране на Калъм Чембърс от десния фланг, но този път Адриан изби покрай гредата.

Уест Хем отговори с отличен извеждащ пас на Нобъл към Мат Джарвис, който му върна с центриране, но Нолън стреля право в Оспина и колумбийският страж се справи.

Чембърс достави още една отлична топка, а този път Аарън Рамзи шутира в обсега на Адриан, който се справи. Чембърс не спираше да прави пробиви по фланга и след двойно с Йозил центрира за Санчес, последва удар от воле на чилиеца и пак Адриан успя да избие в корнер.

Натискът се засилваше – Йозил получи пас от Рамзи и пусна добре за Санчес, който накара Адриан да спасява, а Уолкът се подхлъзна при добавката и пропусна от отлично положение.

Изглеждаше че отборът на Сам Алърдайс ще успее да дочака почивката с чиста мрежа, но не така мислеше Оливие Жиру. Йозил подаде на Рамзи в наказателното поле, Жиру обаче си взе топката, направи финт и разнищи горния ъгъл за 1:0 в добавеното време преди паузата.

В началото на втората част Оспина и Диафра Сако се сблъскаха след центриране на Джарвис, а Кошелни изчисти пред голлинията.

Уест Хем изпусна голям шанс да изравни и Джарвис би над целта, след като Кошчелни му поднесе на тепсия с лошо изчистване с глава.

9 минути преди края Жиру пропусна топката след тъч за Рамзи, двамата направиха двойно подаване и халфът не прости на гостите за 2:0 и свали напрежението от плещите на Арсенал.

След гола на терена се появи Матийо Фламини, който само няколко секунди по-късно беше в прегръдките на съотборниците си.  Касорла направи двойно с Жиру и центрира ниско, а Фламини засече точно за крайното 3:0.