3. Порто стигна само до 1:0 срещу Севиля (ВИДЕО)

Порто стигна само до 1:0 срещу Севиля (ВИДЕО)

"Драконите" доиграха срещата с човек по-малко, след като Фернандо получи два жълти картона за по-малко от минута

Порто победи с 1:0 Севиля в първи 1/4-финал в Лига Европа. Елиаким Мангала отбеляза единственото попадение в срещата в 31-вата минута, а португалците доиграха срещата с 10 човека, след като Фернандо бе изгонен три минути преди края на срещата за два жълти картона, дадени в рамките на по-малко от минута.

Още в третата минута "драконите" бяха близо до откриване на резултата, но ударът на Мартинес мина на сантиметри от вратата на Бето. Севиля отговори с опасен удар от пряк свободен удар, но Фабиано спаси.

В 31-вата минута падна и победното попадение за домакините. Куарешма центрира отляво, Мангала буквално връхлетя върху топката и с глава я заби в мрежата на гостите.

В 76-ата минута Севиля пропусна най-доброто си положение в срещата. Бака преодоля Мангала и Рейес, след което стреля силно и Фабиано можеше само да блокира удара му. Гамейро стигна до рикоширалата топка, но ударът му мина покрай вратата на Порто.

Три минути преди края на двубоя Волфган Щарк остави "драконите" с човек по-малко на терена, като показа два жълти картона на Фернандо за по-малко от минута. Първо - полузащитникът на Порто бе декориран в жълто за нарушение, което извърши, след което получи и втори жълт картон за разкарване на топката, което означава, че Фернандо ще пропусне реванша в Испания след седмица.