3. Португалия на бараж, Унгария и Швеция с победи

Португалия на бараж, Унгария и Швеция с победи

Португалия най-после успя да се класира на бараж за Световното първенство в Южна Африка през 2010 година.

"Иберийците", които започнаха по кошмарен начин в световните квалификации, победиха Малта с 4:0 в последния си мач от потока и по този начин финишираха на второто място в групата, което дава право на участие на баражи.

Двубоят се оказа много лесен за Португалия, въпреки че отборът на Карлос Кейрош бе без контузения Кристиано Роналдо в състава си.

Резултатът откри крилото на Манчестър Юнайтед Нани в 14-ата минута, а в 45-ата минута Шимао Саброса удвои преднината на домакините.

Мигел Велозо направи резултата класически с гол в 52-ата минута - 3:0. Крайното 4:0 в този мач оформи халфът на Малага Единьо, който се разписа в 90-ата минута.

След този двубой, Португалия финишира на 2-ото място в групата с актив от 19 точки, 2 точки зад лидера в групата Дания.

В двуг двубой от Група 1 Швеция успя да постигне победа над Албания с 4:1, но за съжаление "Тре конур" ще пропусне предстоящия Мондиал.

Резултатът бе открит още в 6-ата минута от защитника на Олимпиакос Олоф Мелберг. В 40-ата минута новата звезда на Хамбургер Маркус Берг удвои, а само две минути по-късно Мелберг вкара втория си гол в мача, за да направи резултата класически.

Салихи вкара почетен гол за албанците в 56-ата минута, но половин час по-късно Свенсон оформи крайното 4:1 за шведите.

След победата, Швеция си осигури 3-ото място в класирането в Група 1 с актив от 18 точки.

В последния мач от този поток, първият в групата Дания допусна изненадваща домакинска загуба с 0:1 от Унгария.

Единственото попадение в мача отбеляза Бушкаши в 35-ата минута. След този успех, унгарците събраха 16 точки в групата и финишираха на 4-ото място в нея.