3. Реал (Мадрид) нокаутира Аякс в Амстердам (ВИДЕО)

Реал (Мадрид) нокаутира Аякс в Амстердам (ВИДЕО)

Испанският шампион спечели мача с 4:1, Кристиано Роналдо блесна с хеттрик, а Карим Бензема със страхотен гол

Реал (Мадрид) победи с 4:1 като гост Аякс в мач от група „D” на Шампионската лига, игран на "Амстердам Арина". Тимът на Жозе Моуриньо заслужено се добра до трите точки, след като се представи по-добре от холандския шампион. С хеттрик за Реал се отчете Кристиано Роналдо.

”Кралския клуб” бе пълен господар на терена през първата част и водеше с 1:0 на почивката на мача, след като Кристиано Роналдо успя да даде аванс на испанците малко преди края на първата част. Почти веднага след началото на второто полувреме, авансът на „белия балет” набъбна до два гола, след като Карим Бензема отбеляза страхотен гол след изпълнение със странична ножица. В 56-ата минута Аякс намали на 1:2, след като Никлас Мойсандер успя да прати кълбото в мрежата на Икер Касияс, но до края на двубоя Реал достигна до още две попадения, които бяха дело на Кристиано Роналдо и сложиха край на интригата в срещата. Така испанския шампион спечели мача с 4:1.

Още в 4-ата минута Кристиано Роналдо можеше да открие резултата, след като нанесе силен изстрел по земята, но играч на Аякс предотврати опасността, избивайки в корнер. „Кралския клуб” бе по-активен в следващите минути и малко след като изтече четвърт час игра от началото на срещата, се стигна до нови три отлични възможности за гостите. Кака нанесе хубав изстрел от чиста позиция, но ударът му бе отразен от Кенет Вермеер. След това обаче топката отиде право в краката на Карим Бензема, който стреля, но стражът на Аякс отново бе на мястото си и изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Серхио Рамос засече кълбото с глава, но то излезе в аут, преминавайки много близко до лявата греда.

Реал продължи да контролира случващото се на терена и направи още няколко пропуска пред Кенет Вермеер. В 36-ата минута Кака намери със страхотен пас Кристиано Роналдо, който стреля с глава, но вратарят на домакините улови кълбото. Минута след това, Роналдо стреля с левия крак от воле от малко повече от 10 метра, но топката не попадна в очертанията на вратата. Марсело също имаше шанс да открие, но ударът му бе спасен от Кенет Вермеер.

Гостите успяха да излязат с гол напред в 42-ата минута, когато Карим Бензема напредна с кълбото, навлезе в наказателното поле, преодоля Тоби Алдервейрелд и центрира, а топката в крайна сметка се озова в Кристиано Роналдо, който от няколко метра не сбърка за 1:0. Такъв бе и резултатът на почивката на мача.

Второто полувреме стартира отлично за „белия балет”, тъй като Реал успя да достигне до втори гол още в 48-ата минута. Испанският шампион организира бърза контраатака, Марсело намери Кака, който със страхотно центриране намери Бензема, а французинът с впечатляващо изпълнение със странична ножица прати кълбото в мрежата на Аякс за 2:0.

Домакините обаче все пак успяха да се вдигнат на крака и да намалят на 1:2 в 56-ата минута. Аякс получи правото да изпълни корнер, топката бе центрирана в наказателното поле на Реал, където Никлас Мойсандер промуши с глава кълбото между Икер Касияс и Микаел Есиен, а топката се оплете в мрежата на гостите.

Последваха няколко интересни ситуации и пред двете врати. Малко след като изтече час игра от началото на мача, Кака центрира кълбото в наказателното поле на Аякс, където Карим Бензема засече с глава, но топката не попадна в рамките на вратата. В 62-ата минута Боерихтер можеше да отбележи, но стреля в аут, а две минути по-късно Анхел Ди Мария нанесе изстрел към Кенет Вермеер, но стражът спаси.

В 68-ата минута Аякс направи един от най-сериозните си пропуски в мача. Райън Бабел центрира много хубаво кълбото в наказателното поле на Икер Касияс, Сием Де Йонг се размина с топката, но тя достигна до Дани Хоесен, който обаче от чиста позиция стреля в аут.

В следващите минути темпото спадна и нямаше много вълнуващи моменти пред двете врати. Така се стигна до 79-ата минута, когато Реал достигна до трети гол. Карим Бензема подаде към Кристиано Роналдо, който със страхотен изстрел от далечно разстояние направи резултата 3:1 в полза на „белия балет”. Само две минути след това португалецът оформи своя хеттрик, след като бе изведен по чудесен начин от Сами Кедира и с прехвърлящ удар прати кълбото в мрежата на домакините.

По този начин Реал (Мадрид) спечели двубоя с 4:1 и е с актив от 6 точки, като заема първото място в група „D”. Борусия (Дортмунд) е на втората позиция с 4 пункта, Манчестър Сити е трети с 1, а Аякс е последен без спечелена точка.

Аякс 1:4 Реал (Мадрид)
42’ 0:1 Роналдо
48’ 0:2 Бензема
56’ 1:2 Мойсандер
79’ 1:3 Роналдо
81’ 1:4 Роналдо

Стадион: „Амстердам Арина”

Жълти картони: Есиен (Реал (Мадрид))

Червени картони:
няма

Състави:

Аякс: Вермеер, Алдервейрелд, Мойсандер, Блинд, Ван Рийн, Поулсен (Споркслед 69’), Ериксен, Де Йонг, Сана (Хоесен 66’), Боерихтер, Бабел (Лукоки 81’)

Реал (Мадрид): Касияс, Пепе, Рамос, Марсело, Арбелоа, Кака (Йозил 75’), Алонсо, Есиен (Кедира 78’), Кайехон (Ди Мария 61’), Роналдо, Бензема

Висшата лига не е по-силна от Серия „А“

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи