3. Реал Мадрид подчини без проблеми Атлетик Билбао на "Сантяго Бернабеу" (+ВИДЕО)

Реал Мадрид подчини без проблеми Атлетик Билбао на "Сантяго Бернабеу" (+ВИДЕО)

"Кралския клуб" надви баските с убедителното 5:1

Испанският шампион Реал Мадрид надви с убедителното 5:1 Атлетик Билбао в среща от 12-ия кръг на Примера Дивисион. „Кралския клуб” имаше пълен контрол върху случващото се на „Сантяго Бернабеу” и заслужено се добра до категоричния успех. След тази победа „белия балет” има актив от 26 точки и продължава да е на третата позиция, като изостава с 8 пункта от лидера Барселона. Атлетик Билбао е с 12 точки на 12-ото място.

Реал контролираше напълно случващото се на терена през първата част, като имаше шанс да излезе напред в резултата още в 4-ата минута, когато Серхио Рамос центрира по отличен начин кълбото в наказателното поле, но ударът с глава на Кристиано Роналдо премина покрай вратата. Последва и възможност пред Хосе Кайехон, но ударът на испанския футболист бе спасен от стража на гостите – Горка Ирайсос. По силните изяви на „кралския клуб” доведоха до резултат в 12-ата минута, когато домакините поведоха. Лука Модрич изведе с брилянтен пас Карим Бензема на чиста позиция, френският нападател овладя кълбото с чудесно спиране с десния крак, след което с феноменален прехвърлящ удар от 15-ина метра прати кълбото в мрежата на Атлетик Билбао.

В следващите минути се стигна до нови интересни моменти пред Горка Ирайсос. Шаби Алонсо подаде към Хосе Кайехон, който преодоля вратаря на съперника и стреля от малък ъгъл, но играч на гостите изчисти от голлинията в корнер. Кристиано Роналдо на два пъти пробва късмета си с изстрели към вратата на Атлетик Билбао, но при първия случай ударът на португалеца бе спасен от вратаря, а при втората възможност кълбото премина над вратата.

В средата на първата част топката бе центрирана в наказателното поле и Серхио Рамос засече с глава, но Горка Ирайсос със сетни усилия успя да избие с корнер. Фабио Коентрао пък пропусна да се разпише от няколко метра, стреляйки над целта.

Авансът на домакините набъбна на два гола в 30-ата минута. Месут Йозил центрира от свободен удар, а Серхио Рамос с много хубаво отиграване с глава забоде кълбото в мрежата на Атлетик Билбао. Само две минути по-късно резултатът вече бе 3:0. Карим Бензема отбеляза втория си гол в мача, след като нанесе впечатляващ изстрел с левия крак, а кълбото влетя неспасяемо в десния ъгъл на вратата. Френският нападател на Реал можеше да достигне до хеттрик в 38-ата минута, но ударът му бе спасен от Горка Ирайсос.

Атлетик Билбао успя да намали на 1:3 малко преди края на първото полувреме. Маркел Сусаета центрира в наказателното поле, където Ибай Гомес с хубав удар забоде кълбото в левия ъгъл на Икер Касияс. В продължението на първата част Кристиано Роналдо имаше шанс да отбележи, след като отправи силен изстрел към Горка Ирайсос, но вратарят изби в корнер.

И през второто полувреме „белия балет” доминираше на терена. Шаби Алонсо и Карим Бензема се отчетоха с неточни удари в началото на вторите 45 минути, а удар на Кристиано Роналдо бе спасен от вратаря на гостите.

По-добрата игра на Реал доведе до четвърти гол в 56-ата минута – Месут Йозил се разписа в противниковата врата след центриране на Карим Бензема. Малко след това се стигна до нова възможност за домакините, след като Бензема бе изведен на чиста позиция и отправи прецизен удар, но кълбото бе изчистено от Ауртенече с глава от голлинията. Лука Модрич пък нанесе много силен удар към Горка Ирайсос, но вратарят с блестяща намеса изби в корнер.

В 72-ата минута резултатът стана 5:1. Сами Кедира се разписа, след като нанесе много силен удар към вратата на Горка Ирайсос, който не реагира по най-добрия начин и топката влетя в мрежата му. До края на двубоя нямаше много на брой интересни моменти пред двете врати. Влезлият като резерва Алваро Мората имаше шанс да се разпише, но силният му удар бе спасен от Горка Ирайсос, а в продължението на мача Анхел Ди Мария стреля покрай дясната греда. Така Реал спечели срещата с 5:1.

В следващия кръг „белия балет” гостува на Бетис, докато Атлетик Билбао се изправя срещу Депортиво Ла Коруня на „Сан Мамес”.

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня