3. Реал Мадрид разказа играта на Майорка за 5:0 (+ВИДЕО)

Реал Мадрид разказа играта на Майорка за 5:0 (+ВИДЕО)

Роналдо и Игуаин избухнаха с по два гола,

Реал Мадрид отговори подобаващо на Барселона и на свой ред спечели с 5:0 като гост в 9-ия кръг на Ла Лига. „Кралете” унищожиха Майорка пред 17 500 души на стадион „Иберостар” в Палма де Майорка, след като Кристиано Роналдо и Гонзало Игуаин се разписаха по два пъти, а резервата Хосе Кайехон сложи черешката на тортата в продължението на мача.

Михаел Есиен започна на непривичния пост ляв бек заради проблемите с контузии в защита за Реал. Модрич получи шанс да замени контузения Кедира, а Игуаин бе избран пред Бензема.

Майорка имаше едва една победа от последните си пет мача в Ла Лига и три поредни загуби. Реал Мадрид можеше да се похвали с пет успеха от последните шест срещи с островитяните и затвърди статистиката.

„Кралете” поеха инициативата от самото и имаха нужда от само 8 минути, за да намерят пътя към мрежата на съперника.

Ди Мария опита да изведе Игуаин, Андерсон Консенсао се намеси ужасно и спря топката перфектно за Игуаин, който с едно докосване от воле опъна мрежата зад Дуду Ауате за 0:1.

Пълната доминация на Реал в центъра вещаеше нови голове, а с 16 гола в последните 13 мача във всички състезания Кристиано Роналдо бе основният заподозрян да се разпише.

Португалецът оправда очакванията в 22-ата минута. Ужасна грешка пред наказателното поле даде възможност на Модрич да намери Игуаин, той продължи за Ронадло вдясно, а суперзвездата на Реал Мадрид си нагласи топката и без да се бави с диагонален удар по земя направи 0:2.

До почивката Майорка неуспешно търсеше начин да се противопостави на халфовата линия на Реал Мадрид и почивката дойде при 0:2.
На полувремето Реал знаеше, че това е пети пореден мач в шампионата, в който вкарва поне два гола.

Модрич продължи да дирижира по ноти действията в средата на терена. В последните 20 минути Реал Мадрид изнесе кратък рецитал с нови три гола.

В 70-ата минута Роналдо изведе Игуаин, а аржентинецът вкара втория си гол в мача с прехвърлящ мач от 13 метра за 0:3. С едва втория си удар в мача той вкара втори гол.

Само три минути по-късно Роналдо побърза да покаже, че и той може да вкара вкара два гола в мача. Контра на скорост мина Модрич и Ди Мария преди Игуаин да изведе Роналдо, който с едно докосване с десния крак пусна по земя покрай вратаря за 0:4. Това бе 18-ти гол за португалеца в последните му 14 мача.

В добавеното време и резервата Хосе Кайехон се разписа за крайното 0:5. Изстрел на Йозил се отклони към Кайехон и атакуващият халф довкара за 0:5.

Реал Мадрид пак се качи до 4-то място със 17 точки, на 8 зад лидерите Барселона и Атлетико Мадрид. Майорка е на 11-та позиция с 11 точки.

Майорка - Реал Мадрид 0:5