3. Реал се спаси срещу Дортмунд в 89-ата минута (+ВИДЕО)

Реал се спаси срещу Дортмунд в 89-ата минута (+ВИДЕО)

Немският шампион водеше с 2:1 почти до самия край на срещата, но Реал достигна до изравнителен гол в последните минути и мачът завърши наравно 2:2

Реал (Мадрид) и Борусия (Дортмунд) завършиха наравно 2:2 в доста интересен мач от група „D” на Шампионската лига. Двубоят се игра на стадион „Сянтаго Бернабеу”, а немският шампион водеше с 2:1 на почивката и успя да запази преднината си почти до самия край на редовното време, но в 89-ата минута „белия балет” стигна до изравнителен гол чрез Йозил от свободен удар и така двата тима взеха по точка от сблъсъка.

Реал получи отлична възможност да открие резултата още в самото начало на срещата. Гонсало Игуаин бе изведен зад отбраната на Борусия във 2-ата минута, но Роман Вайденфелер излезе предвидливо и изчисти кълбото, предотвратявайки опасността.

В следващите минути немският шампион пое инициативата в срещата и на няколко пъти застраши Икер Касияс. В 9-ата минута Марсел Шмелцер излезе на чиста позиция и стреля силно, но вратарят на Реал изби с крак, а след това топката отиде в Роберт Левандовски, който обаче я прати над напречната греда. Кевин Гроскройц също можеше да изведе гостите напред в резултата, но силният му удар в 14-ата минута бе право в Икер Касияс и стражът на домакините изби кълбото.

Постепенно „белия балет” поизравни играта и в средата на първата част Гонсало Игуаин намери с центриране Кристиано Роналдо, чийто удар с глава обаче бе неточен и кълбото премина покрай дясната греда.

Така се стигна до 28-ата минута, когато резултатът бе открит. Борусия поведе с 1:0, след като Левандовски подаде с глава към Марко Ройс, той напредна и стреля силно, а кълбото влетя неспасяемо в мрежата на Икер Касияс.

Отговорът на Реал обаче не закъсня и само 6 минути, след като се оказаха изоставащи в резултата, играчите на Жозе Моуриньо съумяха да изравнят. Месут Йозил центрира кълбото в наказателното поле на гостите, където Пепе засече по отличен начин с глава и забоде кълбото във вратата на Борусия.

До края на първата част обаче немският шампион отново успя да поведе. Резултатът стана 2:1 в полза на Борусия в 45-ата минута, след като Кевин Гроскройц с отлично подаване изведе Марио Гьотце на чиста позиция, а той успя да прати топката в мрежата на Реал.

”Кралския клуб” започна много активно през втората част и почти веднага след подновяването на играта през втората част се стигна до много вълнуваща ситуация пред вратата на Роман Вайденфелер. Хосе Кайехон бе изведен сам срещу стража на немския тим и успя да отбележи гол във вратата му, но попадението бе отменено заради засада на нападателя на Реал (Мадрид). При ситуацията обаче останаха сериозни съмнения за това дали Кайехон е бил зад отбраната на Борусия. Голът за Реал обаче така и не бе зачетен и играта продължи.

В 49-ата минута Кайехон получи нова отлична възможност да се разпише, след като отправи опасен изстрел към Вайденфелер, но кълбото премина покрай лявата греда. 2 минути след това опасно центриране на Месут Йозил бе избито от стража на Борусия, а в 59-ата минута Хосе Кайехон бе изведен по чудесен начин от Кристиано Роналдо срещу Роман Вайденфелер, но не успя да го преодолее.

В следващите минути Реал (Мадрид) продължи да търси начин да достигне до нов гол във вратата на съперника. Борусия пък нямаше много възможности пред Икер Касияс през втората част. В 71-ата минута Серхио Рамос се отчете с доста неточен изстрел към Роман Вайденфелер, а малко след това Анхел Ди Мария също отправи удар, но той не попадна в целта.

В 79-ата минута Анхел Ди Мария центрира топката в наказателното поле, където Кристиано Роналдо от няколко метра засече, но Роман Вайденфелер с блестяща намеса успя да избие. Секунди по-късно „белия балет” имаше претенции за дузпа, след като Кака се строполи в наказателното поле след съприкосновение с противников играч, но главният съдия не отсъди 11-метров наказателен удар и остави играта да продължи.

До края на срещата „кралския клуб” осъществи сериозен натиск и действията на терена се развиваха предимно в половината на Борусия (Дортмунд). В 86-ата минута се стигна до нов сериозен пропуск за домакините – Хосе Кайехон получи кълбото от Анхел Ди Мария и стреля, но Кевин Гроскройц с решаваща намеса изчисти от голлинията.

Така се стигна до 89-ата минута, когато силната игра на Реал доведе до резултат и равенството бе възстановено. Месут Йозил успя да направи резултата 2:2, след като изпълни по страхотен начин пряк свободен удар, кълбото се отклони леко в лявата греда и влетя неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на Роман Вайденфелер.

До края на срещата нови голове в мача на „Сантяго Бернабеу” не паднаха и така срещата завърши при резултат 2:2. След това равенство Реал (Мадрид) вече има актив от 7 точки и остава на 2-ото място в група „D”. Борусия (Дортмунд) продължава да е лидер в групата и вече е с 8 точки.

Реал (Мадрид) 2:2 Борусия (Дортмунд)
28’ 0:1 Ройс
34’ 1:1 Пепе
45’ 1:2 Гьотце
89’ 2:2 Йозил

Стадион: „Сантяго Бернабеу”

Жълти картони: Гроскройц, Хумелс (Борусия (Дортмунд))