3. Рединг се класира за полуфиналите на ФА къп

Рединг се класира за полуфиналите на ФА къп

„Кралските поданици” уредиха среща с носителя на трофея Арсенал след класика над Брадфорд

Редин се класира за полуфиналите на турнира за ФА къп и ще играе на стадион „Уембли” срещу носителя на трофея Арсенал след месец.

„Кралските поданици” победиха с класическото 3:0 у дома Брадфорд Сити, след като преди 10 дни двата тима не си вкараха гол и така се стигна до преиграване.

На стадион „Маджески” обаче представителите на Чемпиъншип не оставиха шанс на своя опонент, който се подвизава в Лига 1.

Още в шестата минута Гарет Маклиъри центрира от корнер, за да може Робсън-Кану с глава да открие резултата, а само три по-късно самият национал на Ямайки вкара за 2:0, макар и с доза късмет.

През второто полувреме пък гостите останаха с човек по-малко, тъй като Фелипе Мораиш получи директен червен картон за грубо нарушение.

Точка на спора сложи Джейми Маки, който бе изведен чудесно зад гърба на отбраната в 68-ата минута и с мощен шут по диагонала прати топката между краката на вратаря, а след това – в мрежата му, за да оформи класическия резултат.

Постекоглу: Страхотно представяне