3. Резерва поведе Падерборн към оцеляването

Резерва поведе Падерборн към оцеляването

Шалке остави Щутгарт последен след мач с два обрата, Хановер взе точка от втория Волфсбург като гост

Падерборн се измъкна от зоната на изпадащите в Бундеслигата три кръга преди края, след като постигна обрат и победа с 2:1 при визитата си на пряк конкурент за оцеляване – Фрайбург.

„Бразилците на Брейсгау” откриха резултата малко преди почивката чрез играещия под наем от Вердер (Бремен) Нилс Петерсен. 26-годишният германец вкара своя седми гол в 40-ата минута, но в герой на мача се превърна резервата на гостите Лукас Руп.

Той се появи на терена в 64-ата минута и в 70-ата възстанови статуквото, а в 80-ата оформи крайното 2:1.

Благодарение на успеха Падерборн се изкачи от предпоследното до 14-о място в класирането и вече е на точка от Хановер 96. „Червените” стигнаха до реми 2:2 при визитата си на втория в таблицата Волфсбург, но въпреки това се озоваха на 16-ата позиция, която отрежда плейоф за оцеляване с третия във Втора Бундеслига.

Иначе „вълците” поведоха с два гола до почивката, паднали след асистенции на звездата Кевин де Брюн и дело на Бас Дост (’24) и Иван Перишич (’45). Те обаче не започнаха концентрирано второто полувреме, така че Хановер се възползва.

В 47-ата минута Джими Бриан намали резултата, а в 58-ата Салиф Сане го изравни, за да подели точките.

Така Хановер събра 30 в своя актив, докато предпоследният Хамбургер има 28, но и мач по-малко.

Опашкарят Щутгарт пък бе на крачка от сензационен успех като гост на Шалке 04, но в крайна сметка загуби с 2:3.

„Кралскосините” поведоха чрез Клас-Ян Хунтелаар в деветата минута. После Щутгарт направи обрат с голове на Арник (’22) и Костич (’51), ала в заключителните минути домакините взеха своето.

В 78-ата отново Хунтелаар изравни, а точка на спора сложи бранителят Флориан Клейн със злощастен автогол секунди преди края на редовното време. Така Щутгарт остана с 27 т. от 31 кръга и три двубоя, за да докаже, че заслужава да остане.