3. Рибери донесе победата на Байерн със своя гол № 100

Рибери донесе победата на Байерн със своя гол № 100

Баварците надиграха “аспирините” с 1:0 в дербито в Бундеслигата

Байрен (Мюнхен) продължи попедния си ход в Бундеслигата. Отборът на Хосеп Гуардиола победи Байер (Леверкузен) в дербито от 14-ия кръг на първенството с 1:0. Автор на попадението стана Франк Рибери през второто полувреме. Това бе гол номер 100 за французина с екипа на Байерн.

С този успех баварците продължават да водят еднолично в класирането с актив от 36 точки. Леверкузен е на четвъртото място с 23 точки.

Футболистите на Гуардиола владееха топката 65% от игровото време и имаха 9 удара към вратата срещу 4 на противника. Въпреки тази статистика, двубоят за Байерн не беше никак лек. През цялото първо полувреме отборът нямаше нито една чиста голова възможност. Дори изненадващо гостите можеха да открият още в 3-ата минута, когато Карим Белараби излезе сам срещу Мануел Нойер, но ударът му беше избит точно пред голлинията от Хуан Бернат.

Единственият гол падна в 51-ата минута. Тогава Чаби Алонсо свали с глава към Рибери и французинът не сбърка за 1:0, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Лено.

През следващата седмица и на двата тима предстоят мачове в Шампионската лига. Докато Байерн няма да играе за нищо при домакинството си на ЦСКА (Москва), то Леверкузен го очаква тежка битка срещу Бенфика в Португалия, от която ще зависи продължаването на осминафиналите.