3. Съдийски подарък и две дузпи не стигнаха на Ливърпул да бие Лестър на "Анфийлд" (ВИДЕО)

Стивън Джерард вкара две дузпи преди почивката, но "лисиците" изравниха за три минути през втората част за 2:2

Две дузпи не стигнаха на Ливърпул да бие Лестър и „лисиците” си тръгнаха с точка от „Анфийлд” след 2:2, въпреки че губеха с 0:2 на почивката след две точни изпълнения на Стивън Джерард от бялата точка.

Още в началото Лестър показа зъби и героят от миналия мач с Хъл Сити Риад Марес нацели греда с хитро изпълнение на пряк свободен удар. Пак алжирецът имаше шанс да вкара първия гол, но в 11-ата минута би високо след пас на Шлуп от фланга.

След четвърт час Ливърпул получи подарък от главния рефер Майкъл Джоунс, който видя игра с ръка при намеса на Уес Морган след центриране на Стърлинг. Повторенията показаха, че топката по-скоро удари лицето на Морган, но Стивън Джерард уверено вкара 11-метровия удар – 1:0.

Джерард центрира от пряк свободен удар, но Коло Туре насочи право във вратаря Хамър.

Ливърпул получи втора дузпа в 38-ата минута, когато Коутиньо дриблира и центрира, кълбото се вдигна високо и Симспън необмислено игра с ръка. Капитанът Джерард отново не се поколеба и вкара и втория наказателен удар.

Втората част започна с грешка в ущърб на мърсисайдци и опасна атака бе спряна с несъществуваща засада срещу Стърлинг.

Лестър продължи да играе напористо и бе възнаграден. Джейми Варди свали топката за Дейвид Нюджънт, който с брилянтно воле оплете в далечния ъгъл на Миньоле – 2:1 в 58-ата минута.

Само две минути по-късно Лестър напълно смълча „Анфийлд”. Риад Марес пусна вдясно за Джеф Шлуп, който получи много пространство и простреля Симон Миньоле с нисък шут – 2:2.

Още по-болезнено за Ливърпул беше, че и двамата голмайстори за Лестър са юноши на градския съперник Евертън.

До края и двата отбора имаха шансове да спечелят, но Хендерсън направи два пропуска, а Василевски и Нюджънт не намериха целта за гостите.

Борини опита да спечели трета дузпа за Ливърпул в 88-ата минута, но Майк Джоунс този път остана безмълвен и Лестър си тръгна точка от града на Бийтълс.

Ливърпул е осми с 29 точки, докато Лестър има 14 на последната 20-а позиция.