3. Съндърланд напусна опасната зона със знаменит обрат над шампиона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Съндърланд напусна опасната зона със знаменит обрат над шампиона (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Черните котки” биха Челси с 3:2, Суонзи отнесе Уест Хем, Нюкасъл не можа да бие Астън Вила

Съндърланд се измъкна от зоната на изпадащите, след като успя да победи след обрат шампиона Челси на своя земя с 3:2 в мач от предпоследния XXXVII кръг на английската Висша лига.

„Черните котки” нямаха победа вкъщи от 13-ти февруари, когато надвиха Манчестър Юнайтед с 2:1.

В съботния следобед шампионите от Лондон откриха резултата още в 14-ата минута, когато Диего Коща вкара 16-тия си гол за сезна.

Хората на Сам Алърдайс не се предадоха и в 41-ата минута изравниха с красив гол на Уаби Казри – 1:1.

В добавеното време на първата част обаче Неманя Матич отново даде преднина на Челси и така „сините” се оттеглиха на почивка при резултат 2:1.

След паузата „черните котки” направиха пълен обрат с нови две попадения.

В 67-ата минута точен бе Фабио Борини, разписал се след пас на Патрик ван Анхолт, а само три минути по-късно Джърмейн Дефоу показа реализаторските си способности.

Английският нападател овладя с коляно едно центриране в пеналта и от въздуха прати топката неспасяемо в долния ъгъл за 3:2.

В последните секунди на двубоя втори жълт картон получи капитанът на гостите Джон Тери, който ще пропусне визитата на Ливърпул.

Благодарение на успеха си Съндърланд вече има 35 точки от 36 мача и са точно над чертата.

Под нея вече е Нюкасъл, който има с една по-малко в своя актив от 37 срещи, понеже стигна само до 0:0 при визитата си на изпадналия Астън Вила.

Предпоследният Норич има минимални шансове за оцеляване, защото по-рано днес загуби от Манчестър Юнайтед с 0:1 вкъщи и по този начин остана с 31 точки от 36 двубоя.

Изненадата на кръга поднесе Суонзи, който разпиля с 4:1 като гост борещия се за евроквота тим на Уест Хем.

Амад Диало иска Шампионска лига и Висшата лига с Манчестър Юнайтед

Крилото на "червените дяволи" с високи цели на "Олд Трафорд"

Фонсека: Тази победа беше много важна

Треньорът на Милан говори след 3:0 над Лече

Висшата лига не е по-силна от Серия „А“

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей