3. Съндърланд оцеля във Висшата лига след истинско опълчение срещу Арсенал (ВИДЕО)

Съндърланд оцеля във Висшата лига след истинско опълчение срещу Арсенал (ВИДЕО)

Двубоят на „Емиратс” завърши при нулево равенство, Хъл и Нюкасъл ще се борят за мястото си в елита

Съндърланд сбъдна мечтата си и оцеля в английската Висша лига. „Черните котки” завършиха 0:0 с Арсенал в двубоя от 37-ия кръг на първенството и с 38 точки запазиха елитния си статут.

Двубоят на „Емиратс” ще се запомни с опълченската защита на отбора на мениджъра Дик Адвокаат, който удържа на чудовищния натиск на „топчиите” през цялото време.

Двубоят се проведе пред около 60 000 зрители, които се нагледаха на цял куп пропуски на „топчиите”. Домакините изцяло доминираха в двубоя, като действията се развиваха предимно в половината на „черните котки”. Футболистите на Арсенал владееха топката смазващите 75% от игровото време и бяха отправили впечатляващите общо 26 удара, докато гостите успяха едва 5.

Така, битката за оцеляване в английския елит ще се води между Хъл Сити и Нюкасъл в последния кръг за сезона. Разликата между двата отбора е две точки – „тигрите” са с 34, а „свраките” с 36. Арсенал пък пропусна възможността да се бори за второто място.

„Топчиите” играха през цялото време открито и всички сили бяха хвърлени в атака. Но пропуските валяха един след друг, което изнерви мениджъра Венгер. Домакините имаха своите шансове през първото полувреме, но истинското зрелище стана през второто.

След почивката Дик Адвокаат пусна в игра нападателя Стивън Флетчър, пред когото се откриха няколко страхотни възможности да отбележи. В 60-ата минута той бе много близо да полее с леден душ всички от Арсенал.  Дефоу изведе с великолепен пас нападателя, той се опита да прехвърли Оспина с копване, но вратаря успя да играе с топката и изби в ъглов.

Малко след това, след кинжална контраатака, отново Флетчър бе в центъра на вниманието. Той бе намерен в наказателното поле напълно непокрит, но не успя да насочи добре топка и я прати над горната греда от близко разстояние.

Венгер пусна в игра Тио Уолкът, който внесе още по-голяма острота и най-вече разнообразие в играта на Арсенал – нещо, което липсваше най-вече през първата част. Но неговите усилия и тези на неговите съотборници така и не успяха да пробият солидната защита на „черните” котки, които ликуваха след последния съдийски сигнал.