3. Сасуоло влезе в топ 3 на Серия “А” (ВИДЕО)

Сасуоло влезе в топ 3 на Серия “А” (ВИДЕО)

Домакините от СПАЛ започнаха мача по-добре, но от 25-ата минута до края на мача гостите бяха по-добрият състав на терена

Сасуоло продължава с впечатляващите игри от началото на сезона в Серия “А”. “Неровердите” се настаниха в челото на класирането, след като надвиха с 2:0 като гост на тима на СПАЛ. Головете отбелязаха Клод Аджапонг (59’) и Алесандро Матри (90’).

Домакините от СПАЛ започнаха мача по-добре, но от 25-ата минута до края на мача гостите бяха по-добрият състав на терена. Най-опасното положение през първата част дойде в 31-ата, когато Кума ел Бабакар стреля, но Алфред Бенджамин Гомис прояви добър рефлекс и спаси удара.

В 52-ата минута гол на СПАЛ след изпълнение на корнер беше отменен заради засада, а ВАР само потвърди решението на съдията. Седем по-късно дойде моментът на Сасуоло. Бубакар отправи удар, вратарят изби топката, а Аджапонг изпревари противников защитник, за да направи добавка и да открие резултата.

В 89-ата минута Матри можеше да го удвои, но негов удар срещна дясната греда. Броени секунди по-късно отново той преодоля Гомис, стреля, топката се удари в същата греда, но този път премина голлинията. В последните минути гостите можеха да направят резултата класически, но той си остана 2:0 в тяхна полза.

Така Сасуоло е трети в класирането с 13 точки, постигнати с 4 победи, равенство и загуба. СПАЛ също се представя добре от началото на кампанията, като остава на 8-ата позиция с 9 пункта.
Тухел е фаворит за нов треньор на Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Байерн Мюнхен Томас Тухел е водещ кандидат за мястото на мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг

Ас на Дортмунд аут за месец

Нападателят на Борусия Дортмунд Карим Адейеми ще бъде извън терените 3-4 седмици заради контузия

Тен Хаг: Можем да играем по-добре в защита

Манчестър Юнайтед може да играе много по-добре в защита и трябва да започне да го прави