3. Севиля е на финал след инфарктен гол в допълнителното време (ВИДЕО+СНИМКИ)

Севиля е на финал след инфарктен гол в допълнителното време (ВИДЕО+СНИМКИ)

С гол в 94-тата минута Стефан М'Биа класира "червено-белите"за мача за купата

Севиля успя да си пробие път до финала на Лига Европа, след като отстрани Валенсия в испанското дерби с инфарктен гол в реванша насред препълнения "Местая". "Червено-белите" имаха комфортен аванс от 2:0 след първата среща, но "прилепите" успяха да вкарат три безответни гола и бяха на крачка от финала.

Софиан Фегули и автогол на Бето през първата част заличиха аванса на Севиля от първата среща. Жереми Матийо отбеляза и трети гол за "прилепите", но Стефан М'Биа разби мечтите на Хуан Антонио Пици и неговите възпитаници с гол в самия край на срещата.

"Прилепите" започнаха изключително активно двубоя и след само 14 минути поведоха. Едуардо Варгас и Фегули на два пъти комбинираха помежду си, след което чилиецът изведе полузащитникът в наказателното поле. Фегули се елиминира противников бранител, нагласи си топката на левия крак и изпрати безмилостен шут под гредата на Бето.

В 26-ата минута резултатът от двата мача вече беше изравнен. След страхотно центриране на Бернат, Жонас стреля силно с глава. Бето сложи ръка на топката, но успя само леко да я отклони. Тя рикошира в напречната греда, тупна на голлинията, след което се отби в гърба на Бето и влезе в мрежата му за втори път.

Гостите усетиха, че няма да издържат на това темпо на Валенсия и погледнаха по-смело в предни позиции. 10 минути след второто попадение на "прилепите" Хосе Антонио Рейес пропусна невероятна възможност да отбележи гол на чужд терен. Бака получи топката в наказателното поле, не успя да стреля, но с пета я отклони към Рейес. Бившият нападател на Арсенал се озова сам срещу Алвеш, но от няколко метра стреля право в него.

Последваха по-спокойни минути и пред двете врати, но в 70-ата "прилепите" нанесоха своя удар. След центриране от корнер, отбраната на гостите не успя да изчисти. Коща инстинктивно отклони топката към Матийо, който от непосредствена близост разстреля Бето.

След като отбелязаха така важния трети гол, футболистите на Валенсия започнаха, типично по испански, да бавят времето с всеподобни прийоми. Лежане по терена, забавяне при изпълнение на аут, допълнителни топки по терена, за което обаче платиха солено в даденото от съдията продължение точно заради това бавене.

В 94-тата минута Севиля стигна до гола, който ги класира на финала. След изпълнение на тъч в английски стил, Фасио отклони топката с глава. М'Биа бе оставен непокрит на границата на малкото наказателно поле и засече топката с глава, пращайки я над ръцете на Алвеш.

След попадението, цялата резервна скамейка се включи в отпразнуването на гола на терена. Освен М'Биа, Унай Емери също в прегръдките на играчите в червено-бяло, които знаеха, че са направили нужното, за да стигнат до мача за титлата.

Така, Севиля ще спори за купата в Лига Европа с Бенфика на 14 май на "Ювентус Стейдиъм".