3. Севиля мина през рулетката на дузпите и ще играе на полуфинал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Севиля мина през рулетката на дузпите и ще играе на полуфинал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Атлетик Билабо даде сериозен отбор на защитника на титлата в Лига Европа

Севиля продължава да мечтае за трети пореден трофей в Лига Европа. Отборът на треньора Унай Емери победи Атлетик Билбао и се класира за полуфиналите.

Успехът на стадион „Рамон Санчес Писхуан” не дойде никак лесно за домакините. Те загубиха в редовното време с 1:2 (в първия двубой Севиля победи с 2:1) и така се стигна до продължения и изпълнение на дузпи. Там андалусиици показаха по-здрави нерви и вкараха всичките си удари. Бенят бе този, който пропусна за гостите.

Севиля ще узнае следващия си съперник в турнира в петък, 15-и април. Жребият за полуфиналите ще се тегли от 13:30 ч.

Първата опасност бе създадена от гостите от Атлетик. Адуриц бе изпусна от защитата, вратарят Сориа не се намеси добре и нападателят пусна топката покрай него, но защитник с решителен шпагат изби в ъглов в последния момент.

Севиля отвърна с добра атака – Крон-Дели центрира към Адил Рами в наказателното поле, който отправи удар от движение, но прати над вратата.

Голямото желание на гостите се увенча с успех в 57-ата минута. Адуриц получи в наказателното поле, справи се с двама защитници и отправи плътен удар. Давид Сориа хвана ъгъла, но не се намеси добре и позволи топката да се оплете в мрежата му.

Две минути по-късно домакините проведоха страхотна контраатаки и възстановиха равенството. Голмайстор стана Кевин Гамейро. Криховяк получи по дясното крило и отправи остро центриране към нападателя, който без проблеми засече с удар от движение.

През второто полувреме гостите от Билбао получиха сериозен удар. Нападателят Адуриц получи разтежение и бе принудително заменен. Той напусна терена видимо разстроен от случилото се.

Това обаче не сломи духа на баските и те вкараха втори гол. Това се случи в 80-ата минута, когато Бенят подаде към Раул Гарсия, който в наказателното поле игра с глава и прехвърли неразчетено излезлия Сориа. Така резултатът от двете срещи стана равен – 3:3 и се стигна до продължения.

През първите 15 минути домакините имаха два страхотни шанса да вкарат. След коварно изпълнение на пряк свободен удар Адер отклони топката опасно и можеше да си вкара автогол, но тя се отби от дясната греда. След кратко разбъркване Коке отправи удар тип „задна ножица”, но точно от голлинията Микел Сан Хосе успя да изчисти.

През второто продължение гостите определено бяха по-активни и направиха всичко по силите си, за да стигнат до гола, но бяха спрени със стабилните изяви на Давид Сориа и така се стигна до рулетката на дузпите.

Атлетик започна първи. Раул Гарсия изпълни и бе точен, въпреки че вратарят хвана ъгъла. За Севиля Коке също се разписа с топовен изстрел. Борха Вигера вкара за 2:1 за Билбао. Криховяк реализира втората дузпа за домакините с удар в центъра на вратата. Микел Сан Хосе също не сгреши. Коноплянка бе следващият изпълнител, който вкара доста куриозно – спря се за миг преди да ритне с лек удар по земя прати покрай вратаря. Бенят обаче изпусна, след като би право в ръцете на Сориа. Нзонзи вкара за 4:3. Сусаета също отбеляза и всичко остана  в краката на Гамейро. Той бе безпощаден от бялата точка и накара „Рамон Санчес Писхуан” да избухне.

Висшата лига не е по-силна от Серия „А“

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи