3. Севиля на четвъртфинал след инфарктен реванш в дербито на Андалусия (ВИДЕО)

Севиля на четвъртфинал след инфарктен реванш в дербито на Андалусия (ВИДЕО)

Крайният победител се реши с дузпи, след като авансът на Бетис от първия мач бе зачеркнат от гостите

Севиля продължава на четвъртфиналите в Лига Европа, след като отстрани градския си съперник Бетис с дузпи след края на редовното време и двете 15-минутни продължения.

Редовното време завърши при резултат 2:0 в полза на Севиля, но след като в първата среща „червените” бяха загубили със същия резултат, се стигна до продължения, в които и двата тима не отбелязаха. При изпълнението на дузпите тимът на Унай Емери се оказа с по-здрави нерви и успя да измъкне победата.

Статистиката показваше, че тимът на Севиля никога не е успявал да излезе краен победител, след като първо е загубил домакинството си в турнира Лига Европа.

Бетис бе на крачка от четвъртфиналите, след като при гостуването на градския си съперник взе комфортен аванс от два гола с попаденията на Лео Баптиштао и Салва Севия. Последният четвъртфинал на „зелено-белите” в европейска надпревара бе през сезон 1997/98.

В 20-та минута след асистенция на Алберто Морено, Хосе Антонио Рейес откри резултата на „Бенито Вилямарин”, връщайки надеждите на Севиля да излезне краен победител, 1:0 за Севиля.

В 75-та минута драмата за отбора на Бетис стана пълна, след като отново Алберто Морено бе в основата на атака на Севиля и асистира за попадението на Карлос Бака, 2:0 за гостите.

При този резултат завърши редовното време, което доведе до продължения в двубоя. В 104-та минута вратарят на Бетис Антонио Адан се превърна в герой за отбора, след като отрази два поредни опасни удара на Карлос Бака и Кевин Гамейро.

Двата тима не успяха да се разпишат в двете 15-минутни продължения, което доведе до дузпи. Тимът на Бетис е достигал само един път в евротурнир до дузпи, като губи с 3:5 през сезон 1984-85.

Севиля от друга страна има една загуба от дузпи от тима на Фенербахче (2007-08), и две победи- срещу ПАОК още в първи кръг (1991-92), както и във финала на Лига Европа през 2007г., когато се налага над тима на Еспаньол, печелейки титлата.

Първата дузпа бе изпълнена от футболиста на Севиля Виктор Перес, който не успя да преодолее вратаря на Бетис Антонио Адан. Следващите изпълнения и на двата тима бяха безпогрешни, до третата дузпа на Бетис, която бе изпусната от Алфред Н`диае. Така се стигна до резултат 4:3 за за Севиля и решаващата дузпа трябваше да бъде изпълнена от Жозе Вилар – Ноно. Изпълнението му бе изключително несеризно, пращайки топката встрани от вратата, с което попари надеждите на Бетис за четвъртфинал след 17 години пауза.

Двата тима се срещат за първи път в историята си в евротурнир. Победителят Севиля ще разбере съперника си в четвъртфинала, след като бъде теглен жребий на 21 март от 14,00 часа.