3. Шахтьор прегази Брага с два автогола и рекорд на Сърна (ВИДЕО)

Шахтьор прегази Брага с два автогола и рекорд на Сърна (ВИДЕО)

Украинците отнесоха съперника с 4:0 на "Арена Лвов", Сърна вкара дузпа и счупи рекорда за най-много мачове за Шахтьор

Шахтьор (Донецк) разби Брага с 4:0 на реванша в Украйна и влетя в полуфиналите на Лига Европа с общ резултат 6:1. Опитният Дарио Сърна счупи рекорда за най-много мачове с екипа на Шахтьор и отбеляза повода с гол. Срещата ще се запомни и с двата автогола на бранителя на Брага Рикардо Ферейра на "Арена Лвов".

Шахтьор се класира за полуфиналите в Лига Европа за първи път от 2009 година насам.

В 24-ата минута Виктор Коваленко заобиколи вратаря Матеус, който го спъна и домакините получиха дузпа. Стражът получи само жълт картон, а Дарио Сърна вкара от бялата точка в долния десен ъгъл в 486-ия си мач за Шахтьор, подобрявайки над 30-годишния рекорд на Михаил Соколовски.

Три минути преди почивката Коваленко получи центриране отдясно, но не нацели добре топката, която се разходи успоредно пред вратата и централният бранител Рикардо Ферейра имаше малшанса да отклони в собствената си мрежа – 2:0.

Коваленко стигна до своя гол пет минути след почивката. Дарио Сърна се включи отдясно, получи и по земя подаде на Коваленко, който веднага стреля, Матеус изби, но недостатъчно и топката спря в левия ъгъл за 3:0.

Тайсон подхвана бърза контра в 73-ата минута, после бразилецът получи вдясно и подаде на чакащия на празна врата Факундо Ферейра, но Рикардо Ферейра си вкара втори автогол в опита си да му попречи – 4:0 след втория автогол на защитника.

Висшата лига не е по-силна от Серия „А“

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи