3. Шампионът Лестър завъртя реми с Челси за финал (ВИДЕО)

Шампионът Лестър завъртя реми с Челси за финал (ВИДЕО)

Арсенал финишира на второто място, Тотнъм – на третото след разгромна загуба

Челси и шампионът Лестър завършиха при равенство в последния кръг от сезон 2015/16 на Висшата лига. Двубоят, който се проведе на стадион „Стамфорд Бридж”, приключи при резултат 1:1.

И двата гола паднаха през второто полувреме. Голмайстор за „сините” стана Сеск Фабрегас. Испанецът бе точен от дузпа. Равенството бе оформено от английския национал Дани Дринкуотър.

Фабрегас се разписа в 66-ата минута. Тогава съдията отсъди 11-метров наказателен удар заради нарушение на Шлуп срещу Матич. Положението спокойно може да попадна в графата „спорни”. Бившият играч на Арсенал и Барселона вкара шестия си гол за този сезон.

В 81-ата минута „лисиците” изравниха. Дринкуотър вкара след силен удар от дистанция – без никакви шансове за Тибо Куртоа. След попадението феновете на Лестър започнаха да скандират: „Ето затова сме шампиони!”.

Шампионът от миналата година Челси приключи този сезон на 10-ото място с актив от 50 точки.

На стадион „Сейнт Джеймсис Парк” Тотнъм претърпя много тежка загуба. Изпадналият Нюкасъл отнесе „шпорите” с 5:1. Заради това поражение отборът на Маурисио Почетино завърши на третото място в крайното класиране.

„Свраките” играха малко над 20 минути с човек по-малко заради червения картон на Александър Митрович. Той бе изгонен при резултат 2:1. Това по никакъв начин не се отрази на мотивацията им и довършиха съперника си като за последно във Висшата лига.

Крайният резултат можеше да бъде и още по-изразителен, но домакините направиха няколко много сериозни пропуски.

След края на двубоя феновете на Нюкасъл опънаха транспарант, отправен към мениджъра Рафаел Бенитес. Надписът гласеше: "Искаме да останеш, Рафа!".

Арсенал очаквано победи другият изпаднал от елита – Астън Вила. На „Емиратс” отборът на Арсен Венгер се наложи с 4:0. „Топчиите” завършиха кампанията със 71 точки на второто място – само на точка пред третия Тотнъм.

Френският национал Оливие Жиру се отличи с хеттрик, а Марк Бън си вкара автогол.

1:1 Андре Аю '45

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи