3. Шок: „Дроздовете” надиграха шампионите насред „Олд Трафорд” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шок: „Дроздовете” надиграха шампионите насред „Олд Трафорд” (ВИДЕО+СНИМКИ)

У.Б.А. спечели с 2:1 визитата си на Манчестър Юнайтед и нанесе първа домакинска загуба на Дейвид Мойс и момчетата му

Английският шампион Манчестър Юнайтед бе победен на собствения си стадион от Уест Бромич Албиън.

Гостите изненадващо спечелиха с 2:1 визитата си от шестия кръг и така нанесоха първо домакинско поражение на „червените дяволи” под ръководството на дошлия това лято мениджър Дейвид Мойс.

Наследникът на сър Алекс Фъргюсън подходи малко надменно в срещата и остави на резервната скамейка Антонио Валенсия, Патрис Евра, Маруан Фелайни и Робин ван Перси, докато капитанът Неманя Видич и титулярният десен бек Рафаел да Силва дори не попаднаха в групата.

Това доведе до слабо първо полувреме за неговите момчета, което донесе допълнително самочувствие на гостите. Те обаче направиха редица пропуски, ала след паузата нанесоха своя удар.

В 54-ата минута Морган Амалфитано се възползва от пас на Юсуф Мулумбо и преодоля като на шега Рио Фърдинанд, след което прехвърли изключително хладнокръвно Давид Де Хеа и даде шокираща преднина на „дроздовете”.

Юнайтед все пак успя да отговори само три минути по-късно, когато Уейн Рууни изпълни един пряк-свободен удар и топката премина през куп от играчи, за да спре в мрежата на Майхил.

Оказалия се победен гол за У.Б.А. в срещата вкара Сайдо Бераиньо. 20-годишното крило се появи на терена в 13-ата минута заради контузия на Скот Синклер, а в 67-мата вкара дебютния си гол в английската Висша лига.

Той обаче ще запомни завинаги своето попадение, тъй като то донесе първата победа на „дроздовете” над Юнайтед в Манчестър от далечната вече 1978 година, когато гостите печелят с 5:3 в мач, игран на 30 декември.

Със спечелените 3 точки У.Б.А. събра 8 и изпревари с една английските шампиони.

Легенда на Черно море: Може да уволним Загорчич

Легендата на Черно море Георги Кондов е убеден, че неговият любим клуб ще зарадва своите фенове и днес срещу Славия

Тухел е фаворит за нов треньор на Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Байерн Мюнхен Томас Тухел е водещ кандидат за мястото на мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг

Ас на Дортмунд аут за месец

Нападателят на Борусия Дортмунд Карим Адейеми ще бъде извън терените 3-4 седмици заради контузия

Тен Хаг: Можем да играем по-добре в защита

Манчестър Юнайтед може да играе много по-добре в защита и трябва да започне да го прави