3. „Скучният” Челси е на победа от титлата след успех над Лестър (ВИДЕО)

„Скучният” Челси е на победа от титлата след успех над Лестър (ВИДЕО)

„Сините” от Лондон се наложиха над коравите „лисици” с 3:1

Челси е само на една победа от титлата във Висшата лига, след като „сините” от Лондон се поздравиха с успех над Лестър с 3:1. Двубоят се проведе на стадион „Кинг Пауър” пред около 32 000 зрителите.

В заключителните минути на двубоя, когато всичко бе ясно, феновете на лидера в първенството започнаха да скандират: „Гледате ли, гледате ли какво прави този скучен Челси!”.

С тази победа Челси вече има 80 точки на върха в класирането. Втори е Манчестър Сити, който има 67, а на третото място е Арсенал със същия актив.

Голмайстори за отбора на мениджъра Жозе Моуриньо станаха Дидие Дрогба, Джон Тери и Рамирес. Точен за „лисиците” бе Марк Олбрайтън. Те са на 17-ото място с 31 точки и ще се борят до края за оставането си в елита.

Домакините направиха много силно първо полувреме и създадоха много грижи на защитниците пред Чех. В добавеното време на първото полувреме усилията им се увенчаха с успех. До попадението се стигна след страхотна атака. В средата на терена Матич загуби топката, Уйола пусна майсторски пас към Джейми Варди, той навлезе в наказателното поле и намери Олбрайтън, който с плътен удар реализира. Това беше негов първи гол във Висшата лига от 2011 година.

Три минути след като бе подновена играта звездата на Дрогба изгря. Иванович навлезе в наказателното поле, стигна до аутлинията, откъдето пусна остър пас към нападателя от Кот дИвоар и той с плътен удар от движение прати топката във вратата.

Малко след това отново Дрогба получи топката на много удобна позиция за стрелба, но в този случай изпълнението му беше меко казано разочароващо – той прати топката високо над горната греда.

В 51-ата минута Уилиям даде страхотен пас към Сеск Фабрегас в наказателното поле, но там опитният халф, не успя да играе добре с топката, тя се удари в коляното му и излезе в аут. Челси продължи да атакува и да търси втори гол. В 63-ата минута отново Дрогба бе в центъра на вниманието. Нападателят проби в пеналта и отправи мощен удар по земя, но топката профуча покрай дясната греда.

В 79-ата минута Джон Тери попадна в прегръдките на своите съотборници. Топката бе центрирана в наказателното поле от корнер, там Кейхил игра с глава, отправяйки опасен удар, който бе отразен от вратаря, топката обаче попадна в капитана на „сините” и той от около два метра не сгреши. Интересен факт е, че Джон Тери е единственият футболист, който е останал в отбора на Челси от сезона, в който "сините" станаха шампиони за последно заедно с Моуриньо.

В 83-ата минута Рамирес сложи край на спора в този мач с красив гол. Бразилецът стреля от движение, топката описа дъга и се оплете в мрежата за трети път. Моуриньо замалко да изпусне да види този гол, защото си миеше обувките с минерална вода...

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)