3. Спорна дузпа беляза първата домакинска победа на Мойс начело на Юнайтед (ВИДЕО+СНИМКИ)

С човек повече "червените дяволи" надвиха с 2:0 новака Кристъл Палас пред погледа на сър Алекс

Английският шампион Манчестър Юнайтед постигна втората си победа от началото на сезона, налагайки се у дома над новака Кристъл Палас с 2:0 в мач от четвъртия кръг на Висшата лига.

Новият мениджър на „червените дяволи” Дейвид Мойс остави извън групата за срещата Даниел Уелбек, Луиш Нани и Шинджи Кагава, но включи в титулярния тим възстановения от травма Уейн Рууни, който излезе с предпазна лента на главата и дори се разписа.

Със сигурност обаче двубоят не бе един от най-силните на Манчестър Юнайтед, тъй като шампионите стигнаха до победата благодарение на спорна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Ашли Йънг и довела до оставането с човек по-малко на гостите от Лондон още преди почивката.

Сблъсъкът започна с домакински натиск и в първите минути Кристъл Палас рядко излизаше от собствената си половина, ала териториалният превес на домакините не доведе до сериозни голови положения.

От лагера на Юнайтед на 3 пъти имаха претенции за дузпа, но те останаха основателно неуважени от главния рефер Джонатан Мос, който санкционира с жълт картон Ашли Йънг за симулация в 19-ата минута.

Иначе първата опасност за аржентинския вратар на гостите Джулиан Сперони дойде в 35-ата минута, когато холандският голмайстор на домакините Робин ван Перси отигра с пета едно остро центриране на Йънг, а малко по-късно пред „лалето” се откри страхотна възможност.

В 38-ата минута Уейн Рууни го изведе с дълъг пас сам срещу стража на гостите, Перси пое топката на гърди и от точката на дузпата я прати от воле в напречната греда на Кристъл Палас.

Образцовата атака, напомняща много на един красив гол от воле на Ван Перси срещу Астън Вила в края на миналия сезон, предизвика аплодисменти отстрана на сър Алекс Фъргюсън, който за първи път изгледа мач на своя бивш тим след оттеглянето си през лятото.

Така се стигна до последната минута на първата част, когато Ашли Йънг се възползва от грешка при изнасянето на топката отстрана на гостите и се вряза между двама техни защитници, а после падна в наказателното поле и получи дузпа.

Повторенията показаха ясно, че ако има някакво нарушение, то то започва извън границата на пеналтерията, а главният рефер имаше нужда от съвета на своя помощник Андрю Халидай, за да вземе решение. То бе посочване на бялата точка и директен червен картон за Кагисо Дикгасой, а зад топката застана Робин ван Перси и хладнокръвно я прати в мрежата за 1:0.

Това внесе допълнителна доза спокойствие за играчите на „червените дяволи” и след почивката те диктуваха изцяло случващото се на терена, но трудно достигаха до чисти голови положения.

Първата смяна на Дейвид Мойс в мача бе пускането в игра на лятното попълнение Маруан Фелайни, който дойде от бившия му клуб Евертън в последния ден от трансферния прозорец срещу сумата от 32 млн. евро.

Новата покупка се появи на терена точно след изтичането на първия час игра, а малко по-късно отправи атрактивен и много точен удар от границата на наказателното поле, който с мъка бе избит в корнер от вратаря на гостите.

Вторият гол в мача падна в 81-ата минута, когато Уейн Рууни изпълни точно един пряк-свободен удар и не остави шансове на Сперони, реализирайки първото си попадение през сезона – 2:0.

До края домакините можеха да стигнат и до класическа преднина, но опитите на Рууни и резервата Хавиер Ернандес не донесоха резултат и така Юнайтед временно изпревари в класирането втория в таблицата тим на Челси по голова разлика.

Двата отбора имат по 7 точки, но „сините” от Лондон са с мач по-малко, тъй като по-късно днес гостуват на Евертън.

Тухел е фаворит за нов треньор на Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Байерн Мюнхен Томас Тухел е водещ кандидат за мястото на мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг

Ас на Дортмунд аут за месец

Нападателят на Борусия Дортмунд Карим Адейеми ще бъде извън терените 3-4 седмици заради контузия

Тен Хаг: Можем да играем по-добре в защита

Манчестър Юнайтед може да играе много по-добре в защита и трябва да започне да го прави