3. Спортинг Брага нокаутира 8 от Фенербахче и е на четвъртфинал

Спортинг Брага нокаутира 8 от Фенербахче и е на четвъртфинал

Шахтьор Донецк не срещна проблеми в реванша срещу Андерлехт

Спортинг Брага спечели с 4:1 осминафиналния реванш срещу Фенербахче и с общ резултат 4:2 се класира за четвъртфинална фаза на Лига Европа. „Ещадио Мунисипал де Брага” стана истинска арена в реванша между двата тима, в който паднаха пет гола, а гостуващият тим завърши в доста намален състав – трима играчи на турския отбор получиха червени картони.

Португалците бързо заличиха пасива от първия двубой, след като Кока бе точен в 11-ата минута. Египтянинът се възползва от добро извеждащо подаване на Вукчевич и с удар в долния десен ъгл откри резултата.

В добавеното време на първата част Алпер Потук с мощен удар от границата на вратарското поле върна равенството в срещата и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.

Нарушение на Мехмет Топал в 66-ата минута му донесе втори жълт картон и дузпа в полза на Спортинг, която три минути по-късно реализира Жосуе за 2:1.

Плътен удар на Никола Стоилкович от малък ъгъл в 74-ата не остави шанс на Вулкан Демирел, а при нов пробив отдясно Рафа Силва с диагонален шут по земя  оформи крайното 4:1.

Фенербахче завърши двубоя с 8 човека, след като голмайсторът Потук получи директен червен картон в 87-ата, а резервата Волкан Шен получи втори жълт дълбоко в добавеното време.

В друг осминафинален двубой Шахтьор Донецк спечели гостуването на Андерлехт с 1:0 и с общ резултат 4:1 се класира напред. Украинците имаха добра преднина от два гола от първия двубой, а в реванша показаха повече желание за победа и заслужено се класираха за четвъртфиналите.

Двата тима завършиха с по 10 човека, след като Александър Кучер получи втори жълт картон в 84-ата, а Мбоджи от домакините видя червения цвят две минути по-късно.

Единственото попадение отбеляза Едуардо да Силва, който влезе в продължението на второто полувреме и само две минути по-късно отбеляза.

Амад Диало иска Шампионска лига и Висшата лига с Манчестър Юнайтед

Крилото на "червените дяволи" с високи цели на "Олд Трафорд"

Фонсека: Тази победа беше много важна

Треньорът на Милан говори след 3:0 над Лече

Висшата лига не е по-силна от Серия „А“

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей