3. Спортинг сътвори пълен обрат срещу Бешикташ и преобърна група "Н", откраднаха спрея на съдията (ВИДЕО)

Локомотив (Москва) завърши на първото място след 3:0 в Албания

Спортинг (Лисабон) обърна Бешикташ до 3:1 и се класира на 1/16 финалите в Лига Европа като втори в група „Н”.

Бешикташ смълча „Алваладе” в 58-ата минута, когато Марио Гомес засече от воле перфектно центриране с левия крак на Рикардо Куарешма при контраатака.

Спортинг осъществи пълен обрат с голове в 67-ата и 72-ата минута. Въпреки че си поведе дълго топката, Ислам Слимани изпревари вратаря Толга Зенгин за 1:1. Пет минути по-късно Браян Руиз, който бе вкарал и в Истанбул, намери близкия ъгъл с отсечен удар за 2:1.

А най-любопитният момент бе в 77-ата минута, когато Теофило Гутиерес отбеляза трети гол за Спортинг и открадна спрея на главния съдия Мануел Граефе от Германия, за да изпише на терена първата буква на своето име – Т. Реферът му даде само жълт картон и пусна лека усмивка.

В другия мач Локомотив (Москва) спечели гостуването си на отпадналия преди последния кръг албански Шкендербю с 3:0 и завърши на първото място с 11 точки. Точни за железничарите бяха Дмитри Тарасов (3’), Умар Ниасе (89’) и Александър Самедов (90’).

Така, потърпевшият отбор в последния кръг се оказа Бешикташ, който беше лидер преди мачовете на 10 декември.

Грандът от Истанбул остана трети с 9 точки, с 1 по-малко от Спортинг и с 2 по-малко от Локомотив (Москва). Само с една победа Шкендербю остана последен с 3 точки.

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня