3. Стиви Джи обезсърчи „лудата банда” и класира Ливърпул напред (ВИДЕО+СНИМКИ)

Стиви Джи обезсърчи „лудата банда” и класира Ливърпул напред (ВИДЕО+СНИМКИ)

Капитанът на „мърсисайдци” вкара и двата гола за успеха с 2:1

Стивън Джерард вкара и двете попадения за победата на Ливърпул над АФК Уимбълдън с 2:1 в мач от третия кръг на турнира ФА Къп.

Броени дни, след като капитанът на „мърсисайдци” оповести раздялата си с клуба в края на сезона, той изигра страхотен мач и показа защо е сочен за една от най-големите легенди на клуба.

Иначе домакините, които са основани от фенове на славния някога тим на Уимбълдън, имаха първата добра възможност в мача навръх рождения ден на един от най-емблематичните членове на „лудата банда” - Вини Джоунс.

В осмата минута Шон Рик бе изведен зад гърба на защитата и стреля по диагонала, но топката мина покрай вратата на Симон Миньоле.

Ливърпул отговори подобаващо и в 12-ата минута Хави Манкийо центрира отдясно, а връхлитащият Стивън Джерард с глава откри резултата, за да изведе своите напред.

След това обаче последва отпускане в редиците на гостите и това доведе до иразвняването на резултата.

В 36-ата минута, след един корнер, 100-килограмовият таран на домакините Адебайо Акинфенва успя да добута топката във вратата и да възстанови статуквото – 1:1, разписвайки се срещу любимия си клуб.

При този резултат дойде и почивката, а след нея отново блесна Джерард. В 62-ата минута той изпълни прецизно един пряк-свободен удар и реализира деветия си гол през кампанията, с който класира Ливърпул за четвъртия кръг на ФА къп.

Там мърсисайдци ще срещнат Болтън.

В друг мач от кръга пък Бърнли и Тотнъм не излъчиха победител. Срещата приключи при резултат 1:1 и така двата отбора ще се срещнат в Лондон за преиграване, след което ще стане ясен съперникът на Лестър в четвърти кръг.