3. Супер Франк Лампард отново поведе Челси напред за 2:0 срещу Суонзи (ВИДЕО)

Супер Франк Лампард отново поведе Челси напред за 2:0 срещу Суонзи (ВИДЕО)

Халфът замени контузилия се Рамиреш и още до почивката подаде за първия гол на Оскар и вкара втория от дузпа, само гол го дели от рекорд

Челси победи Суонзи с 2:0 с два гола за две минути в 35-ия кръг на Висшата лига. Оскар вкара в 44-ата минута, а секунди преди почивката Лампард бе точен от дузпа и се доближи само на едно попадение от рекорда на Боби Тамблинг за най-много голове с екипа на „сините”.

Успехът изкачи Челси на трето място с три точки повече от петия Тотнъм в битката за място в зона Шампионска лига.

Рафа Бенитес направи много промени от състава, който победи Базел в Лига Европа. Кейхил се завърна като партньор на Тери в защита, Мата, Оскар и Демба Ба се върнаха в състава на местата на Лампард, Моузес и Иванович.

Ба стреля добре от дистанция в мудно начало на мача, а Рамиреш се контузи и бе заменен от Франк Лампард в 24-ата минута.

Веднага Лампард накара Мишел Ворм да спасява силен негов удар от дистанция, а от последвалия корнер Гари Кейхил прати на сантиметри от вратата.

В 44-ата минута Франк Лампард проби в центъра и пусна за Оскар отдясно, а младият бразилец се разписа за 1:0.

Секунди по-късно Хуан Мата влезе в наказателното поле и Леон Бритън необмислено го спъна, давайки повод на Марк Клатенбърг да посочи бялата точка. Лампард стреля ниско в ъгъла и покачи на 2:0 само две минути след първия гол. Халфът се доближи само на един гол от вечния рекорд на Боби Тамблинг от 202 гола с екипа на Челси.

След паузата Демба Ба изпусна няколко шанса, при които Ворм се намеси добре. Мичу и Ранхел пък опитаха да затруднят Чех.

До края Челси сравнително леко запази своята преднина и чака ключови мачове с Манчестър Юнайтед и Тотнъм до края на кампанията в битка за място в топ 4.
Висшата лига не е по-силна от Серия „А“

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи