3. „Светците” покосиха „червените дяволи” за първа победа в ерата на Висшата лига на „Олд Трафорд” (ВИДЕО)

Саутхемптън изпревари Юнайтед в класирането и вече е в топ 3

Саутхемптън постигна първа победа над Манчестър Юнайтед като гост в ерата на Висшата лига, след като спечели визитата си на „Олд Трафорд” с 1:0 в мач от 21-вия кръг на Премиършип.

"Червените дяволи" записаха и ново шокиращо постижение - възпитаниците на Луис ван Гаал не отправиха нито един точен удар към противниковата врата.

Това е първи успех за „светците” на „Олд Трафорд” от 1988 година, когато за последно се наложиха с 2:0. След цели 27 години Саутхемптън отново записа победа в „Театъра на мечтите”, а единственото попадение бе дело на Душан Тадич.

Саутхемптън започна по-добре първото полувреме, но с течение на времето действията на „Олд Трафорд” не впечатлиха по никакъв начин, след като и двата отбора не успяха да отправят нито един точен удар. Най-интересната ситуация бе, когато Тоби Алдервийрелд бе заменен принудително от Флорин Гардош.

„Светците” отново започнаха по-добре и след почивката, като в 47-ата Пеле можеше да откри резултата, но страхотен шпагат на Люк Шоу блокира удара му.

В 69-ата минута по-добрата игра на Саутхемптън даде резултат. Влезлият като резерва Тадич се възползва от грешка в отбраната на Юнайтед и откри. Грациано Пеле и Тадич разиграха четирима противникови бранители. Първо – Пеле стреля в гредата, след което топката рикошира попадна в Тадич, който отбеляза за 1:0 при първия точен удар в срещата.

„Червените дяволи” се активизираха и създадоха няколко опасности пред Форстър. Хуан Мата направи три уникални пропуска в рамките на само седем минути. Испанецът получи възможност да изравни девет минути след гола на Пеле, но от около шест метра стреля покрай вратата.

Само минута по-късно Дейли Блинд достави страхотно центриране отляво, Мата се озова сам срещу Форстър, но от малкото наказателно поле по някакъв начин прати кълбото над напречната греда. Пет минути преди края пък воле на Мата от границата на наказателното поле мина на около метър покрай лявата греда.

Така, Саутхемптън събра 39 точки и измести Юнайтед от третото място. "Червените дяволи" остават с 37, като вече са четвърти.