1. Novsport
  2. Европейски футбол
  3. Тайните на мадридския паралия

Тайните на мадридския паралия

За някои 140-те милиона, които Реал (ще) плати за привличането на бразилската звезда Кака и Кристиано Роналдо могат да граничат с вулгарност и неразумност, но ако бъдат оставени настрана първосигналните реакции става ясно, че „кралския клуб” спокойно може да си позволи да разполага с услугите на двамата най-скъпи футболисти в историята на футбола

Тайните на мадридския паралия

За някои 140-те милиона, които Реал (ще) плати за привличането на бразилската звезда Кака и Кристиано Роналдо могат да граничат с вулгарност и неразумност, но ако бъдат оставени настрана първосигналните реакции става ясно, че „кралския клуб” спокойно може да си позволи да разполага с услугите на двамата най-скъпи футболисти в историята на футбола.

 
Реал Мадрид е световен продукт, който се ползва с огромна популярно във всеки край на планетата и най-вече в „привлекателния” Далечен Изток, където „белите” жънат огромни печалби година след година. Именно това помага на Реал да се намира на върха на най-богатите клубове в света, въпреки липсата на успехи в, считания за всеобщ аршин за проспериращ клуб, турнир на Шампионската лига през последните години.  
 
Реал няма възможността да се радва на благодетел милиардер както е в Челси и Манчестър Сити, но клубът и президентът му Флорентино Перес не са ограничавани от обичайните забрани, който внасят ред във Висшата лига.
 
Важно е да се отбележи, че Реал ако не единственият, то е един от малкото  отбори, които могат да се пазарят за телевизионни права. За разлика от Англия, където ТВ правата се договарят на административно ниво за всички отбори в лигата, Реал разполага с влиянието, позволяващо му да „извива ръцете” на медийните компании. За пример през 2006 г. „белият клуб” подписа сделка за срок от шест години за мачовете от испанското първенство, като договорът бе оценен на повече от 1 милиард британски лири. При сравнение на пръв поглед цялата Висша лига се задоволи с 1,7 милиарда, макар и за три години.
 
Испанското законодателство също работи в полза на Реал. Чуждестранните играчи в Ла Лига са заставени да плащат налози от 23 процента налози върху приходите си за първите пет години от престоя си в Испания. В Англия тази стойност се равнява на 50 процента. Този фактор прави испанските възнаграждения далеч по-примамливи, а и иберийските клубове пестят повече пари в сравнение с английските си колеги.
 
От друга страна Реал не е задължен от законодателството да функционира като публична компания с ограничена отговорност, което не води обичайните ограничения, пред които са изправени клубове като Манчестър Юнайтед, които в същността си са акционерни дружества. Като учреждение Реал също така се радва на по-специални взаимоотношения с местните банки.
Звучен провал за Барса! Поведе с два гола срещу Селта и се сгромоляса малко преди края (ВИДЕО)

Каталунците взеха само точка, а бяха много близо до трите

Аталанта сломи Парма като гост и стъпи на върха в Серия "А"(ВИДЕО)

Бергамаските постигнаха седмата си поредна победа

Мота: Точката срещу Милан е ценна за нас

"Доволен съм от работата, която свършихме", отсече треньорът на Ювентус

Челси със сериозен интерес към Лиъм Делап от Ипсуич

"Сините" искат да го привлекат в редиците си

Фонсека: Моят Милан може да спечели титлата в Италия

Той говори след ремито 0:0 срещу Ювентус

Шедьовър измъкна Сент Етиен от опасната зона във Франция (ВИДЕО)

Бенжамен Бушуари донесе минимален домакински успех срещу Монпелие

Бивш ас на Лудогорец с дебют във Висшата лига

Игор Тиаго влезе като смяна при ремито на неговия тим с Евертън

Ще дебютира ли с успех Аморим начело на Юнайтед

Ипсиуч и познат на „Олд Трафорд“ специалист ще опитат да вгорчат първия мач на португалеца

Жирона не пощади "папагалчетата", вкара им цели четири гола (ВИДЕО)

Отборът започна да навлиза в ритъм