3. Тим Крул отчая Тотнъм на "Уайт Харт Лейн" (ВИДЕО)

Тим Крул отчая Тотнъм на "Уайт Харт Лейн" (ВИДЕО)

"Шпорите" паднаха от Нюкасъл с 0:1

Нюкасъл победи Тотнъм като гост с 1:0 след феноменално представяне на вратаря на "свраките" Тим Крул, който се отличи с поредица от страхотни спасявания.

Двубоят на "Уайт Харт Лейн" започна отлично за гостите, които създадоха две добри положения на контраатака и реализираха едно от тях - в 13-та минута Паулиньо сгреши в центъра, Гуфран намери с добър пас Лоик Реми и френският нападател откри резултата.

"Шпорите" понасят сериозни критики за слабата си игра в атака през този сезон, но създадоха куп положения, особено през втората част, всички обаче спасени от Крул. Солдадо и Паулиньо бяха разочаровани от холандския страж през първата част, а Сигурдсон, Сандро и Ериксен не успяха да преодолеят Крул през второто полувреме. Вратарят на Нюкасъл се отличи с общо 13 спасявания в двубоя - най-много за вратар в един мач от началото на сезона във Висшата лига.

В крайна сметка възпитаниците на Алан Пардю взеха втора впечатляваща победа за две седмици, след като надиграха Челси миналата седмица, докато Тотнъм отново разочарова с неспособността си да вкарва голове. Лондончани остават на шесто място с 20 точки, докато Нюкасъл е на девета позиция със 17 точки.