3. Тотнъм елиминира Хъл Сити след невероятна драма на "Уайт Харт Лейн"

Тотнъм елиминира Хъл Сити след невероятна драма на "Уайт Харт Лейн"

"Шпорите" надвиха "тигрите" след изпълнение на дузпи и се класираха за четвъртфиналите на Кепитъл Уан Къп

Тотнъм победи Хъл Сити след изпълнение на дузпи и се класира за четвъртфиналите на турнира Кепитъл Уан Къп. Двата тима изиграха изключително вълнуващ мач на „Уайт Харт Лейн”, а редовното време приключи при равенство 1:1. След края на двете продължения по 15 минути резултатът бе 2:2, но при дузпите „шпорите” успяха да спечелят с 8:7 и по този начин си осигуриха място в следващата фаза на надпреварата.

Една от първите по-интересни ситуации бе в 10-ата минута, когато Юнес Кабул засече с глава, но кълбото не попадна в рамките на вратата. „Шпорите” успяха да открият резултата в 16-ата минута – Гилфи Сигурдсон получи топката и с великолепен изстрел я прати неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Елдин Якупович.

В следващите минути нямаше много интересни ситуации пред двамата вратари, а в 35-ата „тигрите” имаха отлична възможност да изравнят резултата. Ахмед Елмохамади нанесе великолепен изстрел, но Брад Фрийдел изби. След това кълбото се насочи към Дани Греъм, но Юнес Кабул успя да го изпревари и да изчисти. Малко след тази ситуация Пол МакШейн стреля неточно с глава.

До почивката не се стигна до промяна в резултата и така след 45 минути игра „шпорите” водеха срещу „тигрите” с 1:0.

Почти веднага след подновяването на играта през втората част Аарън МакЛийн пробва удар към Брад Фрийдел, но кълбото премина встрани от вратата. В 53-ата минута Джърмейн Дефоу нанесе изстрел към Елдин Якупович, но прати топката на няколко метра покрай дясната греда.

Хъл Сити успя да изравни резултата в 53-ата минута. Ахмед Елмохамади центрира прострелно в наказателното поле, Къртис Дейвис засече топката, а тя срещна намиращия се на земята Брад Фрийдел, след което влетя в мрежата му.

В 55-ата минута Кристиан Ериксен стреля неточно за Тотнъм, а малко след това Къртис Дейвис нанесе удар с глава, но кълбото премина покрай лявата греда.

В 79-ата минута Тотнъм имаше отличен шанс отново да поведе в резултата, след като Ерик Ламела изпълни по страхотен начин пряк свободен удар отдалеч, но вратарят Елдин Якупович изби кълбото.

Секунди преди края на редовното време Хари Кейн нацели гредата с великолепен изстрел от далечна дистанция. Така редовните 90 минути приключиха при резултат 1:1 и се наложи изиграването на две продължения по 15 минути, за да бъде определен крайният победител от сблъсъка.

Малко след началото на първото продължение Гилфи Сигурдсон нанесе удар от далечна дистанция, но кълбото премина покрай вратата. Хъл Сити пък поведе с 2:1 в 99-ата минута, след като топката бе центрирана от корнер, а Пол МакШейн с глава я забоде в мрежата на Брад Фрийдел. Краят на първото продължение дойде при резултат 2:1 в полза на „тигрите”.

В началото на второто продължение от 15 минути Гедо стреля над вратата на Брад Фрийдел, а в 108-ата минута равенството бе възстановено, след като Хари Кейн отбеляза за 2:2 с хубав удар от границата на наказателното поле.

Малко преди края на второто продължение Гилфи Сигурдсон стреля към Елдин Якупович, но топката премина вляво от вратата. Така крайният победител от сблъсъка трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи.

При 11-метровите наказателни удари домакините се оказаха по-съобразителни и успяха да спечелят с 8:7. Пропуск от бялата точка за „шпорите” направи Ерик Ламела, а за Хъл Сити с пропуски се отчетоха Аарън МакЛийн и Ахмед Елмохамади.

На четвъртфиналите на турнира за Купата на Лигата Тотнъм ще бъде домакин на Уест Хем.