3. Тотнъм и Болтън взеха своето в мачове с общо 11 гола в тях, Марто влиза в края (видео)

„Шпорите” разбиха у дома Блекбърн с 4:2, докато тимът на Мартин Петров спечели с 3:2 гостуването си на Уулвърхемптън

Съставите на Тотнъм и Болтън стигнаха до ценни три точки в мачовете си от 13-ия кръг на английската Висша лига, надделявайки съответно над Блекбърн с 4:2 и над Уулвърхемптън с 3:2.

Тотнъм победи на своя „Уайт Харт Лейн” гостуващия Блекбърн с 4:2. Още в 16-ата минута уелската звезда на лондончани Гарет Бейл даде преднина на своя тим, разписвайки се с глава след центриране на дошлия от Реал Мадрид холандски национал Рафаел ван дер Ваарт, а в 42-рата левият халф на „шпорите” изработи на свой ред попадение за своя тим, асистирайки за гол на Роман Павлюченко, пропуснал преди това да се разпише от дузпа в 33-ата минута изпращайки топката в страни от вратата.

Класическото 3:0 бе оформено от английския национал Питър Крауч, който вкара първото си попадение във Висшата лига през сезона в 69-ата минута, след като бранителят на гостите Гаел Живе се забави с изчистването на спасена от стража Пол Робинсън топка.

Разгромът започна да се очертава след малко спорно четвърто попадение за „шпорите”, в асистент на което този път се превърна ръката на Ван дер Ваарт, макар авторът да бе вече познат - Гарет Бейл, вкарал втория си гол в срещата в 76-ата минута.

Тимът на Блекбърн все пак не допусна да бъде разгромен в Лондон. Първото попадение за гостите бе дело на Дейвид Дън, който вкара с хубав шут от границата на наказателното поле десет минути преди края на редовните 90, а в последната от тях грешникът Гаел Живе се реабилитира с гол за тима си, оформил крайното Блекбърн – Тотнъм 2:4.

Не по-малко интересно бе на стадион „Молиню”, където Болтън гостува на Уулвърхемптън и успя да се наложи с 3:2.

Българският национал Мартин Петров остана до 82-рата минута на резервната скамейка за тима на Оуен Койл. Възпитаниците на шотландския наставник все пак поведоха в резултата още в 51-вата секунда на срещата, в която бранителят на „вълците” Ричард Стиърмен вкара топката с глава в собствената си врата, след като бе притиснат от Матю Тейлър.

Малко след изтичането на първия час игра Болтън успя и да удвои своята преднина, след като шведският нападател Йохан Елмандер успя да реализира красив гол между четирима бранители на домакините.

Само пет минути по-късно гостите стигнаха до класически резултат в мача. Капитанът им Кевин Дейвис изведе кореецът Чунг-Йонг Лий, а той асистира на Стюърт Холдън, вкарал първия си гол с екипа на Болтън през сезона. „Вълците” обаче не се предадоха и върнаха два гола.

Първият от тях бе дело на Кевин Фоули в 69-ата минута и дойде след двойно подаване между автора на попадението и Мат Джарвис, а второто попадение бе реализирано от резервата Стивън Флетчър в 78-мата минута. В 82-рата минута в игра се появи и българският национал Мартин Петров, заменил Матю Тейлър, но смяната на крилото бе по-скоро тактическа за пазене на резултата и той нямаше много време за изява.