3. Тотнъм и Челси не се победиха във вълнуващо лондонско дерби (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тотнъм и Челси не се победиха във вълнуващо лондонско дерби (ВИДЕО+СНИМКИ)

Учителят прие съвета на ученика, влизането на Мата доведе точка на Челси насред „Уайт Харт Лейн”

Съставите на Тотнъм и Челси не излъчиха победител в интригуващо лондонско дерби, което даде началото на шестия кръг във Висшата лига и приключи при резултат 1:1 на ст. „Уайт Харт Лейн”.

„Шпорите” поведоха през първото полувреме с гол на Гилфи Сигурдсон, но след почивката в игра влезе Хуан Мата и асистира на Джон Тери за изравнителното попадение, а гостите приключиха срещата с човек по-малко, понеже 10 минути преди края Фернандо Торес бе изгонен за втори жълт картон.

Влошените лични взаимоотношения между двамата мениджъри, които 7 години работиха заедно в Порто, Челси и Интер, си проличаха още при ръкостискането, когато Жозе Моуриньо не скри неприязънта си към своя бивш ученик Андре Вияш-Боаш.

Последният още преди срещата жегна ментора си с думите, че за него Хуан Мата трябва да е титуляр, ала испанският маестро отново остана на пейката за гостите, в чиято стартова единайсеторка място намери сънародникът му Фернандо Торес.

В началото на срещата Тотнъм успя да осъществи домакински натиск и това даде резултат в 19-ата минута. Тогава новата покупка Кристиан Ериксен извади от позиция неубедителния Давид Луис и пусна пас към друго лятно попълнение – Роберто Солдадо, за да може испанецът с едно докосване да изведе Сигурдсон, а той да преодолее Джон Тери и Питър Чех за 1:0.

След попадението Челси се опита да отговори и изравни играта, но това бе всичко, което хората на Моуриньо успяха да сторят до почивката. По време на нея португалецът все пак се вразуми и пусна в игра Хуан Мата, а това доста промени скоростта и фантазията в играта на „сините”.

Повечето докосвания на топката дадоха възможност и на Фернандо Торес да загатне за високата си класа, вследствие на което „Хлапето” имаше няколко отлични отигравания, но влезе в центъра на обективите, след като одраска с нокти лицето на Ян Вертонген и си изкара жълт картон малко след паузата.

Логичното се случи в 65-ата минута, когато именно влезлият от пейката Хуан Мата сложи топката на главата на Джон Тери от пряк-свободен удар и капитанът на Чели изравни с глава – 1:1.

Последва леко дефанзивна смяна на Моуриньо и той замени Еден Азар с по-добрия в защитен план германски национал Андре Шурле, но именно последният изпусна да направи обрата пълен в заключителните минути на срещата, когато бе изведен сам срещу Уго Лори.

В 81-ата минута пък Фернандо Торес получи и втория си жълт картон, макар и доста преслиен, но Тотнъм не успя да се възползва от числения си превес и така точките бяха поделени.

Така „шпшорите” временно оглавиха класирането с актив от 13 точки, докато Челси излезе на трето място, преди изиграването на останалите срещи от кръга, с 11 в своя актив.

След срещата двамата мениджъри нагледно демонстрираха, че още имат теми за разговор и след няколкоминутен такъв АВБ показа на своя ментор със знак, че го кани след срещата да поговорят за двубоя.