3. Тотнъм нанесе първа домакинска загуба на Анжи в Лига Европа (ВИДЕО)

Тотнъм нанесе първа домакинска загуба на Анжи в Лига Европа (ВИДЕО)

"Шпорите" спечелиха рутинно с 2:0 с два бързи гола на Дефоу и Шадли

Тотнъм победи спокойно Анжи с 2:0 като гост на стадион „Сатурн” в град Раменское в среща от група 11 на Лига Европа. „Шпорите” разиграваха търпеливо през целия мач и вкараха два бързи гола в края на първата част чрез Дефоу и Шадли.

Тотнъм пропътува огромно разстояние от Острова до Русия, а Анжи нямаше загуба у дома в Лига Европа от 5 мача. Това обаче беше преди големия срив във финансите на тима и тоталната разпродажба на звезди.

Тази вечер звездите бяха в състава на лондончани, като Андре Вияш-Боаш заложи на летните попълнения Шадли и Ламела в стартовия състав, а Джърмейн Дефоу водеше атаката.

Дефоу би неточно след пас на Сандро, но гостите постепенно се настаниха в половината на своя домакин. Холтби видя как вратарят Помазан спаси негов опасен удар, но темпото беше много мудно.

Чак след половин час игра Тотнъм се събуди и вкара два бързи гола до почивката.

Холтби пусна пас в коридор между защитниците, а Дефоу не изпусна първия си шанс в мача и с безпощаден удар под гредата откри за 1:0 в 34-ата минута.

6 минути по-късно Кайл Уокър се измъкна зад защитата отдясно и пусна перфектен пас за Насер Шадли, който нямаше как да сбърка – 2:0.

Ламела прати покрай гредата след почивката, а Соломатин накара Уго Лорис да избива мощна тупалка над вратата.

Ласина Траоре влезе през втората част и раздвижи атаката на руския тим, но гостите опитваха да спрат тарана по всякакъв начин.

Лорис изби шут на Соломатин от малък ъгъл и въпреки натиска на домакините в края, Тотнъм завърши с чиста мрежа.

Тотнъм е лидер в Група 11 с пълен комплект от 6 точки след два мача. Анжи остава само с една точка.